19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Bezpečnostné sklá prenovostavby a modernizácie

Bezpečnostné sklá pre novostavby a modernizácie
04/01/2019

Bezpečnostné sklá pre novostavby a modernizácie

Riziko krádeže je stále rovnako vysoké ako kedysi. Vlámanie do nehnuteľnosti patrí k najčastejším trestným činom v našej krajine. Zlodeji sa dokážu dostať dnu cez slabo zabezpečené okno. Dá sa tomu však zabrániť bezpečnostným sklom.

Bezpečnostné sklá sa používajú vo hlínikových, drevených, ak oaj plastových oknách, či už v súkromných alebo komernčných nehnuteľnostiach z dvoch dôvodov:

bezpečnosť voči krádeži,

bezpečnosť osôb vo vnútri alebo vonku pred úrazom rozbitým sklom.

Bezpečnostné sklá pre novostavby sa predávajú v štyroch verziách.

Vrstvené bezpečnostné tabuľové (lepené) sklo VSG

Lepené sklo vznikne vzájomným laminovaním plochého skla prostredníctvo mbezpečnostnej fólie s hrúbkou 0,4 alebo 0,8 mm. Predáva sa ďalej ako tabuľové sklo, ktoré sa dá ďalej opracovávať. Keď sa rozbije, sklo si zachová svoj tvar a čiastočnú pevnosť, čím predchádza poraneniu alebo poškodeniu majetku. Rovnako tak bráni prípadnému pokusu o násilné vniknutie do priestoru.

Vrstvené laminované (lepené) bezpečnostné sklo na mieru VSG

Lepené laminované sklo sa vytvorí vzájomným laminovaním už opracovaného plochého skla pomocou bezpečnostnej fólie. Zvyčajne sa využíva, ak:

nie je k dispozícii tabuľové vrstvené sklo vo vyžadovanej hrúbke,

sa spája viac vrstiev skla (pôchodzné, nepriestrelné),

je potrebné použiť stredovú fóliu so špeciálnymi vlastnosťami.

Keď sa rozbije, lepené laimované sklo si taktiež zachová svoj tvar a čiastočnú pevnosť, čím zabráni zraneniu alebo škode na majetku. Taktiež ochráni majetok pred prípadným násilným pokusom o vniknutie do priestoru.

Kalené bezpečnostné sklo ESG

Tepelne tvrdené sklo sa vytvorí z tabuľového skla zohriatim minimálnou teplotou 630 stupňov Celzia a následným produkým schladením vzduchom. Týmto sa povrch skla ochladí, zatiaľ čo vnútorná vrstva zostane teplá. Takýto proces sa nazýva kalenie. Z neho je odvodený názov pre tento typ bezpečnostného skla.

Kalené sklo má viacnásobne lepšiu pevnosť v ohybe a vyššiu odolnosť proti nárazu na plochu skla. Ak sa rozbije, zo skla ostanú malé tupé kúsky, vďaka čomu je riziko zranenia nižšie.

Lepelné kalené sklo ESG/VSG

Lepené kalené sklo vznikne vzájomným laminovaním opracovaných kalených skiel. Spája vlastnosti lepeného i kaleného skla. Je odolné proti mechanickým nárazom na plochu skla, je pružné a v prípade rozbitia stredová bezpečnostná fólia zadržuje malé neostré kúsky z kaleného skla.

Bezpečnostné sklá pre novostavby poskytujú všetky bezpečnostné funkcie, ako je ochrana majetku a zdravia obyvateľov domácnosti, pričom si zachovávajú funkčné a estetické využitie. Vyššia investícia prinesie nižšie riziko z lúpeže a väčší pokoj bez zbytočného obávania sa.

 

 

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...