sk hu  

Izolačné sklo

Sklo je homogénna amorfná, izotropná, priehľadná, pevná a krehká látka v metastabilnom stave, vznikajúca ochladzovaním taveniny. Obsahuje najčastejšie kremičitý piesok, sódu, oxidy alkalických kovov, vápenec. Je to biologicky neaktívny materiál. V našom sortimente nájdete rôzne typy izolačných skiel v závislosti od použitia.

Izolačné trojsklo

Izolačné trojsklo

Výrazne ušetrené financie práve vďaka skutočnosti, že zabraňuje tepelným únikom.

Energeticky úsporné izolačné trojsklo má až o 50% lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako dvojsklo. Zabraňuje unikaniu drahocenného tepla z Vášho domova. Stredné sklo má úlohu rozdelenia vákuovej medzery (plnené argónom) na dve časti. Čím viac vákuových medzier, tým je lepšia tepelná izolácia.

Izolačné dvojsklo

Jednoduché a ekonomické riešenie izolácie.

Dvojsklo je úplným základom medzi izolačnými sklami. Tvoria ho dve sklá rozdelené dištančným rámikom, ktorý zabraňuje úniku argónu. Výhodou je nízka hmotnosť pri nadrozmerných riešeniach a vysoký solárny faktor. 

Izolačné dvojsklo

Zrkadlové izolačné sklo

Zrkadlové izolačné sklo

Priehľadné iba z jednej strany.

Zrkadlové sklá sa využívajú predovšetkým do obchodných priestorov, alebo nákupných centier, kde sa vyžaduje zrkadlový efekt z exteriérovej strany (nevidieť dnu). Čím viac svetla v exteriéri, tým silnejší zrkadlový efekt. V noci pri svetle v interiéri zrkadlové sklo stráca svoj efekt. Špeciálna vrstva, ktorou je pokryté protislnečné sklo, má za úlohu znížiť teplo vnikajúce do interiéru. Sklo odráža a pohlcuje teplo spôsobené slnečným žiarením a filtruje svetlo za účelom zníženia odrazov. Protislnečné sklo obmedzuje používanie klimatizácie alebo žalúzií.

Zvukovo izolačné sklo

Odizolovaný nepríjemný vonkajší hluk.

Zvukovo izolačné sklá, sú vhodné pre polyfunkčné objekty, kancelárie, byty alebo novostavby kde je potrebný výrazným spôsobom znížiť hluk z exteriérovej strany. Akusticky izolačné sklá chránia proti hluku z vonkajších zdrojov - ulica, vlaky, lietadlá, priemysel, školy a ihriská. Zaistenie ticha v miestnosti podstatne ovplyvňuje pocit pohodlia a možnosť sústredenia. Pamätajte na to, že ak sa hladina hluku v interiéri zníži v porovnaní s hlukom na ulici o 10 dB. Človek má dojem, že sa znížila o polovicu. Akusticky izolačné sklá je možné používať vo všetkých druhoch otvorových výplní. Musia byť zvolené v závislosti na charakteroch hluku, pred ktorými sa chcete chrániť. Ich úlohou je izolovať miestnosť od vonkajšieho hluku, či chrániť proti nepríjemným zvukom.

Zvukovo izolačné sklo

Bezpečnostné kalené tvrdené sklo ESG

Bezpečnostné kalené tvrdené sklo ESG

Chráni pred zranením a disponuje zvýšenou odolnosťou proti rozbitiu.

Bezpečnostné kalené tvrdené sklá majú zvýšenú odolnosť proti rozbitiu. Sú 5x tvrdšie a odolnejšie, ako klasické sklo. S typom ESG skiel sa môžete stretnúť napríklad v automobiloch. Toto sklo sa vyznačuje tým, že v okamihu rozbitia sa rozpadne na drobné kúsky s tupými hranami, čo zaisťuje vyššiu bezpečnosť a ochranu proti úrazu. Použitie týchto skiel sa najmä využíva v priestoroch, kde je nutné zvýšiť bezpečnosť proti úrazu.  

Bezpečnostné sklo proti vlámaniu VSG

Fólia medzi sklami, ktorá zabraňuje vlámaniu. 

Bezpečnostné sklá su dnešným trendom stavieb, kde je zvýšené riziko vlámania. Zabraňujú vniknutiu do interiéru, keďže je takmer nemožné ich rozbitie. Medzi dvoma sklami sa nachádza bezpečnostná fólia, ktorá zaisťuje požadovaný efekt bezpečnosti. Čím viac vrstiev, tým vyššia trieda odolnosti. Toto sklo sa vyznačuje tým, že v okamihu rozbitia ostáva v kuse a nerozpadá sa. Odporúčané použitie na ľahko dostupné miesta, ako sú napríklad: prízemia bytových priestorov, obchodné domy, terasy rodinných domov a do vchodových dverí.  

Bezpečnostné sklo proti vlámaniu VSG

Izolačné ornamentné sklo

Izolačné ornamentné sklo

Zamedzuje pohľadom z exteriéru, dodáva pocit súkromia a bezpečnosti.

Ornamentné sklá poukazujú na atmosféru domu alebo bytu. Prinášajú pocit bezpečia a súkromia pred neželaným pohľadom (vidieť len obrysy). Zaujímavá rada ornamentových vzorovaných zasklení okien a dverí. Vhodné do kúpelní, skladových priestorov a do vchodových dverí.

 

Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka

V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku Vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedeného jednoduchého formuláru. Po odoslaní vyplnených údajov sa Vášmu dopytu bude venovať jeden z členov nášho tímu.

zobraziť cenovú ponuku

Naše referenčné práce a služby v uvedených regiónoch:

WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75

WICSTYLE 75

WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75

WICSTYLE 75

Pomôžeme Vám?
Loading...
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu
Loading...
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu