19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Údržba a servisokien a dverí

Údržba a servis okien a dverí
Údržba a servis konštrukcií

Zabezpečujeme prvotriedny servis našich výrobkov školenými technikmi, ktorí majú cit pre detail. Pravidelnou údržbou sa predlžuje životnosť a bezproblémové užívanie plastových a hliníkových konštrukcií. Radi sa o vaše okná alebo dvere postaráme nielen v záručnej dobe, ale aj po jej uplynutí. Ponúkame bežný servis, ale aj prípadné opravy, či nastavenia okien a dverí. Spoľahnite sa na nás! Našim cieľom je stopercentná spokojnosť zákazníkov. Či už ste sa rozhodli pre hliníkové alebo plastové okná a dvere, posuvné hliníkové systémy alebo hliníkové konštrukcie podľa vášho vlastného návrhu, postaráme sa o to, aby nami dodané produkty splnili všetky vaše požiadavky!

Starostlivosť okien a dverí 

Rýchly a stručný návod, ako mať Vaše okná vždy pod kontrolou. Tak ako sa staráte o Vaše okná tak sa oni starajú o Vás a vaše zdravie. Preto je dôležitá pravidelná starostlivosť okien a dverí.

1. Odstránenie ochranných fólií

Výrobky sú opatrené vnútornou a vonkajšou ochrannou fóliou. Tieto fólie chránia výrobky pred poškodením pri doprave, manipulácii, montáži. Objednávateľ je povinný vonkajšie ochranné fólie odstrániť najneskôr do 2 mesiacov od odovzdávacieho konania. Nezaručujú 100% ochranu pred poškodením pri murárskych prácach. Preto zhotoviteľ doporučuje odberateľovi pred omietaním prekryť celé okná igelitovými fóliami. Ak tak neučiní, doporučujeme hrubé nečistoty bezprostredne po omietaní odstrániť namočenou murárskou štetkou.

2. Čistenie a ošetrovanie plastových okien

Nestačí čistiť iba sklo, ale aj rám - zvýšite tým úžitkovú hodnotu Vašich okien a dverí. K čisteniu rámu používajte bežné čistiace prostriedky bez rozpúšťadiel a drsných čiastočiek. Na odstránenie tvrdých nečistôt zo stavby možno použiť napr. Fenosol. Čistiaci prostriedok naneste plátenou handrou na povrch, rozotrite, nechajte prischnúť a pretrite suchou handrou.

3. Údržba tesnenia

Tesnenia z moderných materiálov podliehajú, ako všetky materiály, prirodzenému starnutiu. Aby Vaše tesnenia na oknách a dverách tesnili dlhšiu dobu, teda zostali pružné a funkčné, natrite ich raz, alebo viackrát do roka silikónovým olejom, jelením lojom alebo mastencom. Sú bežne dostupné v obchodoch. Tesniace profily z PVC, alebo kaučuku by nemali prísť do styku s koncentrovanými čistidlami.

4. Odvodnenie

Na každom plastovom okne sú z vonkajšej strany umiestnené odvodňovacie otvory na únik vniknutej vody - udržiavajte ich voľné a čisté.

5. Údržba kovania.

Všetky časti kovania sú spotrebné diely a sú schopné riadnej funkcie ak je vykonávaná ich pravidelná údržba. Pohyblivé časti je potrebné premazať špeciálnym olejom neobsahujúcim kyseliny, aby sa znižovalo trenie. Takúto údržbu je potrebné vykonať najmenej dvakrát za rok.

Záručný a pozáručný servis 

O svojich zákazníkov sa staráme nielen v procese predaja. Samozrejmosťou je tak záručný, ako aj pozáručný servis. Neváhajte sa na nás obrátiť tiež v prípade, ak potrebujete pomoc s údržbou dverí alebo okien, ktoré ste si u nás zakúpili. Za kvalitu našich produktov ručíme. No pri dlhodobom užívaní sa môže stať, že je potrebný servis, oprava, či výmena niektorého z komponentov.

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...