19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Bezprahovéprotipožiarne dvere

02/01/2019

Bezprahové protipožiarne dvere

Bezprahové alebo inak nazývané „posuvné“ dvere sú výbornou interiérovou voľbou nielen kvôli nadčasovému dizajnu, ale hlavne kvôli jednoduchému a bezpečnému presúvaniu sa osôb z miestnosti do miestnosti. Sú ideálne pokiaľ sa v priestoroch pohybujú malé deti, ak sa v budove nachádzajú starší ľudia alebo ľudia s telesným postihnutím.

Bezprahové protipožiarne dvere do vášho bytu, domu alebo kancelárie

Protipožiarne dvere plnia funkciu ochrany majetku, zdravia a ľudských životov v situácii, keď nastane požiar.

Predpokladá sa, že protipožiarne dvere budú pôsobiť ťažkopádne a dizajnovo menej atraktívne. Pri bezprahových protipožiarnych dverách to však nie je pravda. Tu sa snúbi funkčnosť a ohňovzdornosť s originálnou eleganciou bezprahových dverí. Bezprahové protipožiarne dvere navyše nemusia byť iba plné, ale môžu tvoriť kombináciu protipožiarneho skla a pevného materiálu. Tým získava dizajn na zaujímavosti a  variabilite.

Dvere poskytujú dostatočnú tepelnú, akustickú a samozrejme ohňovzdornú ochranu.

Vďaka testovanému protipožiarnemu sklu, špeciálnemu osadeniu do rámu a vyplneniu všetkých komôr protipožiarnou hmotou vás spoľahlivo ochránia pred požiarom. Bezprahové posuvné dvere spĺňajú rovnaké normy požiarnej odolnosti ako klasické protipožiarne dvere.

Sklenené alebo s plnou výplňou

Bezprahové dvere môžete dostať v prevedení s plnou výplňou, sklenené alebo v kombinácii týchto dvoch materiálov.

Pokiaľ potrebujete otvárať veľké presklené plochy a milujete presvetlené miestnosti, bezprahové sklenené dvere sú jedinečným riešením pre vašu situáciu. Obrovským benefitom presklených bezprahových dverí je práve ich svetlosť a optické zväčšenie priestoru.

Vďaka bezprahovým dverám skutočne ušetríte priestor. Nepotrebujú sa otvárať do miestnosti, ale jednoducho sa zasúvajú za pevný diel dverí alebo za stenu. Jedinou malou nevýhodou je nedostatočné otvorenie celého priestoru práve kvôli tomuto zasúvaniu.

Veľkou výhodou je však bezbariérový prechod medzi miestnosťami, komfortné ovládanie, prepychový dizajn, no a samozrejme nízky alebo žiaden prah. Vďaka dômyselnej technológii je zabezpečená tichosť a ľahkosť posuvu pomocou koľajníc.

 

 

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...