19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Hliníkové rolety súlepšie ako plastové

Hliníkové rolety sú lepšie ako plastové
01/01/2019

Hliníkové rolety sú lepšie ako plastové?

Chcete si kúpiť rolety a neviete, ktorý materiál je pre vás ten pravý?
Rolety výrazne zvýšia komfort vášho bývania, najmä vďaka zatieneniu, termoregulačnej schopnosti, ktorá môže znížiť teplotu až o 7-12 stupňov, čo oceníte najmä v horúcich letných dňoch.
V zime naopak šetria vašu peňaženku, prostredníctvom kvalitnej izolácie a tým pádom znížite náklady na vykurovanie. Príjemným bonusom je aj zníženie hluku z okolia a maximalizovanie vášho súkromia.

Ktorý materiál sa oplatí viac: hliník alebo plast?

Hliníkové rolety majú podobné vlastnosti ako rolety vyrobené z plastu, no napriek tomu existuje aj zopár odlišností, ktoré menia kvalitu zhotoveného výrobku. V čom sa teda líšia? Hliník majú v obľube najmä tí zákazníci, ktorý kladú dôraz na estetiku a bezpečnosť. Hliníkové rolety sú odolnejšie ako ich plastová alternatíva. Hliník má takisto veľmi stálu farebnosť, ktorá sa nemení postupom času – rolety vám nevyblednú. Hliník je odolnejší aj voči mechanickému poškodeniu, ktoré môže nastať pri silnej búrke či pokuse o vlámanie. Tento materiál je veľmi pevný, vďaka čomu je náročné lamely zlomiť a dostať sa tak ku dverám či oknu, ktoré chránia.

Aby sme to zhrnuli plast alebo hliník? 

Pri výbere roliet rozhodne odporúčame hliník. Napriek tomu že cena tohto materiálu je o niečo málo vyššia, plastové rolety postupne, vplyvom pôsobenia slnka a nízkych teplôt strácajú svoje vlastnosti. Najmä z estetického hľadiska je preto hliník výhodnejší a jeho farba nie je ovplyvňovaná ultrafialovým žiarením, ktoré mení farebný odtieň roliet.

Ak teda chcete investovať do materiálu, ktorý vydrží desaťročia, rozhodne odporúčame hliník.

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...