19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Koľko cm izolácie potrebujem preskryté exteriérové žalúzie

Koľko cm izolácie potrebujem pre skryté exteriérové žalúzie
28/12/2018

Koľko cm izolácie potrebujem pre skryté exteriérové žalúzie

Vonkajšie žalúzie sú skvelou voľbou vo všetkých stavbách, do ktorých preniká príliš veľa slnečných lúčov. Ide najmä o také, ktoré sú orientované na juh alebo západ a počas letných dní sa v takomto priestore doslova nedá existovať. Exteriérové žalúzie predstavujú riešenie, vďaka ktorému si dokážeme dom nielen úplne zatemniť, ale svetlo dokonca aj regulovať podľa vlastného uváženia. Takýto typ tienenia využijete nielen počas horúcich letných dní, ale aj počas zimy. Keďže vonkajšie žalúzie sú aj výborným tepelným izolačným prvkom, vďaka nim dokážete počas zimy ušetriť až 40% nákladov na kúrení. Okrem toho sú aj zvukovým izolantom, ktorým eliminujete hluk prichádzajúci z vonkajšieho prostredia. Pozitívnych vlastností je však omnoho viac a aj to je dôvod, prečo sa tento tieniaci systém stáva čoraz viac obľúbeným riešením v mnohých budovách. Ak ste si mysleli, že vonkajšie žalúzie sa hodia len do rodinného domu, tak ste na omyle. Pokojne ich môžete využiť aj v komerčných priestoroch alebo v obytných domoch, ktoré chcete chrániť čo najviac ako sa len dá.

Moderné vonkajšie žalúzie

Dnešná doba ponúka naozaj pestré možnosti, ako si bývanie vylepšiť a preto by exteriérové žalúzie nemali chýbať v modernej domácnosti. Inštalovať ich môžete na všetky typy okien, ale aj na balkónové a terasové dvere. Tým, že sú navrhnuté v modernom dizajne robia z každej budovy štýlový priestor, ktorý nielen dobre slúži, ale na ktorý sa aj dobre pozerá. Dnešná doba prináša naozaj množstvo inovácií a jednou z nich je aj podpora tieniacej techniky elektromotorom. Znamená to, že exteriérové žalúzie môžete pripojiť k inteligentnému systému ovládania, čo vám zaručí dokonalý komfort.

Ak sa už pre tento druh žalúzií rozhodnete, na výber máte skryté alebo priznané. V prípade skrytých sa predpokladá, že je na budove od jej začiatku pripravený priestor, kde budú žalúzie namontované pomocou konzol a držiakov. Po vytiahnutí nie sú lamely viditeľné a spolu s nosičom sú ukryté pod fasádou. Tento druh žalúzie je tak dokonale chránený aj pred nepriaznivým počasím, no s ich používaním treba počítať už počas projektovej dokumentácie stavby. Veľmi často sa tiež stáva, že na umiestnenie boxu nie je na budove dostatok priestoru. Dôležité je podotknúť, že priestor pod vencom by mal byť zateplený, aby sa pri montáži nenaskytol zbytočný problém. Keďže box má vo všeobecnosti od 13 do 20 cm, predstavuje to v niektorých prípadoch problém. Priestor medzi boxom a vencom môžeme zatepliť napríklad PUR doskou alebo styrodurom, kedy získame viac centimetrov izolantu. V praxi sa však stáva, že na osadenie žalúzií máme minimálny priestor a to napríklad 2 cm, ktoré sú nepostačujúce. Vtedy hrozí nielen riziko vzniku plesní, ale aj kondenzu. Najlepším riešením preto je, aby si každý človek potrebu zaizolovania premyslel už počas navrhovania. Vo väčšine prípadov sa tak ale nestane, no našťastie existuje riešenie, ako dosiahnuť maximálny izolačný účinok. Možnosťou je použitie špeciálnej tenkej reflexnej izolácie, ktorá pri hrúbke 1 cm dosiahne až 20 cm minerálnej vaty tým, že sa nalepí na veniec. Vďaka tomuto riešeniu dokážete skryté exteriérové žalúzie namontovať aj vtedy, ak vaša prvotná izolácia nepostačuje.

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...