19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Montáž a prípravapriznaných exteriérových žalúzií

Montáž a príprava priznaných exteriérových žalúzií
28/12/2018

Montáž a príprava priznaných exteriérových žalúzií

Exteriérové žalúzie sú v súčasnej dobe takmer najdokonalejším a najefektívnejším tieniacim zariadením, ktoré sa teší neustále väčšej obľube. Dôvodom je, že nielenže umožňuje plynulú reguláciu ochrany pred slnečnými lúčmi v čase, keď v miestnosti nemusí byť úplná tma, ale prináša aj niekoľko ďalších výhod.

Požiadavky na tienenie

Ľudia stále viac požadujú, aby tento výrobok spĺňal čo najviac požiadaviek a preto môžeme o vonkajších žalúziách spokojne povedať, že napĺňajú takmer všetky ľudské požiadavky. Ide napríklad o tepelný a svetelný komfort, súkromie, estetiku, dizajn, zvukovú zábranu, spoľahlivosť a v neposlednom rade stabilitu v nepriaznivom počasí. V tomto druhu tieniaceho systému nájdeme väčšinu vlastností vyladených takmer do dokonalosti, čo ich robí naozaj výnimočnými. Ich účinnosť môžeme pozorovať najmä v prípade veľkoplošných presklení, kde sa vnútorný priestor bez tienenia veľmi rýchlo prehrieva. Vonkajšie tienenie dokáže nielen odrážať slnečné lúče, ale aj ochladzovať prúdiaci vzduch medzi oknom a žalúziou. Ovládanie takéhoto typu tieniaceho systému môže byť riešené nielen manuálne, ale aj motorickým pohonom.

Dizajn a funkcionalita

V rámci dizajnu si môžete splniť svoje predstavy, nakoľko vonkajšie žalúzie sú k dispozícii nielen v rôznych tvaroch a veľkostiach, ale aj v rôznych farebných prevedeniach. Dokonale ich teda môžete prispôsobiť tvaru a farbe okien, ale aj celkovému štýlu budovy. V prípade, že chcete priestor úplne zatemniť, nie je to žiadny problém. Výhodou je, že budovu môžete vetrať cez otvorené okno aj počas toho, ako budú lamely zatiahnuté. Použiť ich môžete nielen na všetky typy okien, ale aj balkónových a terasových dverí, vďaka čomu si môžete užiť zníženú hladinu hluku, ktorý prichádza z vonku. Tento spôsob tienenia ocenia najmä majitelia budov, ktoré sú orientované na juh alebo západ a v lete sa extrémne prehrievajú.

Priznané žalúzie , viditeľné vodiace lišty a box

Na výber máte z dvoch prevedení a to skryté alebo priznané vonkajšie žalúzie. Tie s priznaným krycím plechom sa najčastejšie využívajú pri dodatočnej montáži na dokončenej fasáde a na obytných domoch. Žalúzia v tomto prípade môže byť vsadená priamo pred oknom, čím znižuje svetlosť okna alebo nad oknom na fasáde. Podľa toho, aký spôsob inštalácie si vyberiete treba použiť box s vhodným tvarom a prevedením. Vďaka tomuto spôsobu sa potom dajú žalúzie namontovať na väčšinu typov okien a vy s nimi nebudete mať problémy. V prípade priznaných žalúzií môžete využiť plech zlícovaný s fasádou, plech čiastočne vyčnievajúci alebo plech nad okenným otvorom. Výber plechu závisí najmä od toho, či je možné, aby prečnieval cez fasádu a do akej miery. Úlohou takéhoto plechu je najmä ochrana žalúzie pred vplyvmi počasia, ktoré by mohli tieniaci systém poškodiť.

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...