18
rokov
2005 - 2023

Môžem rolety ovládať elektricky

01/01/2019

Môžem rolety ovládať elektricky

Na súčasnom trhu existuje široká paleta materiálov, farieb či vzorov, ktoré sa používajú na výrobu roliet. Preto je ich funkcia nie len praktická, ale aj dizajnová. Použitím roliet dokážete zútulniť každý priestor či dodať mu eleganciu. Správnym výberom roliet viete zvýšiť pocit súkromia, alebo ochranu bytu či domu pred slnečným žiarením.

Rolety a žalúzie – aký je v nich rozdiel?

Rolety poskytujú možnosť úplne zatieniť alebo len s časti zatieniť priestor, zatiaľ čo extrierové žalúzie, majú za úlohu regulovať množstvo slnečného jasu prenikajúceho do miestnosti.

Ovládanie exteriérových roliet

Medzi najbežnejší spôsob ovládania roliet patrí mechanické alebo ručné ovládanie – na tento typ ovládania nám slúži šnúrka alebo na pohon, ktorou roletu vytiahnete alebo zastriete. Tieto systémy sú zväčša doplnené aj o automatickú brzdu, ktorá umožňuje zastaviť roletu vo vami požadovanej výške či polohe.

Motorické ovládanie 

Druhým spôsobom je motorické ovládanie – pomocou tlačidla alebo diaľkového ovládača, ktoré môže byť súčasťou systému centrálne riadeného počítačom. Tento systém využívame v tzv. inteligentných domácnostiach. Technické vymoženosti posúvajú používanie roliet ešte ďalej, tento systém môže byť doplnený o svetelné senzory, ktoré automaticky regulujú polohu rolety v závislosti na množstve vonkajšieho svetla, alebo časový senzor, ktorý manipuluje s roletami v presne stanovenom čase.

Dialkový ovládač nie len pre exterierové rolety

Ovládanie roliet, ďalších prvkov tienenie, ako napríklad garážová či vjazdová brána, je pohodlné, úsporné a bezpečné. Tento druh ovládania zvyšuje komfort a luxus vášho bytu či domu. Nebojte sa teda investovať do systému, ktorý vám vydrží roky.

Zdielať na Facebook-u Zdieľať na Twitteri
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka

V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku Vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedeného jednoduchého formuláru. Po odoslaní vyplnených údajov sa Vášmu dopytu bude venovať jeden z členov nášho tímu.

zobraziť cenovú ponuku
WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

Pomôžeme Vám?