19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Okennodverné systémy

Okenno dverné systémy
04/01/2019

Okenno dverné systémy

 

Medzi najcitlivejšie častí vášho domu patria okná a dvere. Ide totiž o výplne okenných otvorov, ktoré vás majú stopercentne ochrániť pred nepriazňou počasia, ale aj neželanými hosťami. Našťastie, aj v tejto oblasti máte na výber z veľkého množstva variantov, ktoré sa však od seba odlišujú technickými parametrami či cenou. Ako si správne vybrať? Dá sa vôbec zorientovať v ponuke produktov, ktoré sú na trhu dostupné?

Technické parametre okenných a dverných systémov

Technická norma stanovuje presné podmienky, kedy sa miestnosť môže považovať za preslnenú. Odhliadnuc od detailov, je jasné, že okná musia byť umiestnené tak, aby prepúšťali dostatok prirodzeného svetla, a to počas celého roka! Nie, nemusíte mať žiadne teoretické vedomosti v tejto oblasti, základom je, aby v každej miestnosti boli dostatočne veľké výplne okenných otvorov, ktoré nielen umožnia prenik prirodzeného slnečného svetla, ale tiež tepla zo slnečných lúčov. Okenno dverné systémy nevyžadujú tepelnú izoláciu konštrukcie ako trebárs deliace okná či dvere, pričom jednou z ďalších predností je možnosť ohýbania profilov, vďaka čomu je možné zhotoviť rôzne druhy oblúkových konštrukcií. Na tesnosť konštrukcie sa využívajú špeciálne materiály, ktoré sú zárukou prvotriednej kvality a životnosti.

Ekologické ekonomické okná a dvere

Či už patríte medzi ekologicky alebo ekonomicky zmýšľajúcich majiteľov rodinného domu či bytu, mali by ste vziať do úvahy najmä tepelno-technické vlastnosti. Vstupné dvere majú pomerne veľkú plochu a je škoda ponechať ich svojmu osudu. Okrem hluku a bezpečnosti postupom času vstupuje do popredia ich schopnosť brániť únikom tepla. Preto je vhodné uvažovať aj o týchto aspektoch. Pri výbere okien a dverí je vhodné poradiť sa s odborníkom, ktorý vám v tomto smere pomôže nájsť optimálne riešenie vyhovujúce vašim požiadavkám a predstavám.

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...