19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Okná prenovostavbu

Okná pre novostavbu
04/01/2019

Okná pre novostavbu

 

Okná nie sú iba pekným doplnok, ktorý len tak dotvára dizajn celej novostavby. Predovšetkým chránia a presvetľujú interiér, zaisťujú kontakt s okolím a držia v dome teplo. To je celkom dosť. Každá novostavba potrebuje kvalitné okná, ktoré zabezpečia pohodlné a komfortné bývanie. Pri výbere treba brať do úvahy niekoľko faktorov.

 

Bezpečnosť ako samozrejmosť aj pri sklách 

 

Deti sú radosť, no treba na ne dávať pozor, obzvlášť keď máte poschodovú novostavbu. Okná preto treba zaistiť detskou poistkou, po prípade s lepšie zamykajúcimi okennými kľučkami, ktoré zaručia, aby sa vaše ratolesti nezranili.Pri voľbe Vašich okien nezabúdajte na bezpečnostné sklá.

Mechanická bezpečnosť

Ďalej je tu ochrana voči krádeži, ktorú treba riešiť ešte pred samotným nákupom. Zabezpečte sa prvkami mechanickej ochrany, ako je uzamykacia kľučka, doštičkou proti odvŕtaniu kľučky, viacerými bezpečnostnými bodmi po obvode okien alebo bezpečnostným sklom.

Inteligentná bezpečnosť

Novostavby sú však často zabezpečené elektronicky. Kovanie okien môže prísť už s vybavenými magnetmi a spínačmi, ktoré sa následne napoja na centrálny systém ochrany novostavby.Inteligentné novostavby a okná vytvárajú ako celok ochrany majetku.

 

Plastové okná pre rekonštrukcie a modernizácie

Prostredie a typ stavby zohrávajú pri výbere okien pre novostavbu veľký význam. Záleží hlavne od účelu. Ak vás nezaujíma štýl, ale uprednostňujete praktickosť a nechce sa vám riešiť údržba, môžete zvoliť plastové okná. Tie ponúkajú ideálny pomer cena – kvalita.

Hliníkové okná pre novostavby

Ak chcete investovať do kvality, zvoľte hliníkové okná, ktoré sú najviac odolné voči poveterným podmienkam. Pokiaľ však staviate moderný dom, kde sa kladie vysoký dôraz na kvalitu,bezpečnosť a dizajn,  okná z hliíku sú pre Vás ako stvorené , Moderné hliníkové okná májú vysoké nároky na teplotechniku, a sú vhodné do pasívnych domov.

 

Tepelná izolácia

Tepelná izolácia okien ovplyvňuje profilový systém a zasklenie. Najväčší vplyv na tepelnú izoláciu má stavebná hĺbka, čo platí pri všetkých typoch materiálu. Novostavby majú väčšinou izolačné trojsklá, ktoré udržia v interiéri viac tepla. Vďaka teplejšiemu povrchu vnútornej sklenenej tabuly sú navyše menej náchylné k roseniu okien v interiéri , doporučujeme sklá s použitím swisspacer.

 

Zvuková izolácia

 

Všetky novostavby sa nenachádzajú na okraji mesta, preto treba riešiť zvukovú izoláciu. Zvuky najmä z dopravy však dokážu riešiť okná, ktoré zaistia kľud. Zásadný vplyv na útlm zvuku má však hlavne zasklenie.

Bežné trojsklo  má rovnaké zvukovú izoláciu ako bežné dvojsklo. Vyžaduje si preto špeciálne zasklenie s rôznem zvukovoizolačným sklenenými tabuľami, rozšíreným medziskleným rámom, poprípade sklenenú tabuľu spojenú so zvukovo izolačnými fóliami.

Kvalita a cena

Pri výbere okien je nutné vziať do úvahy množstvo faktorov ako napríklad kvalitu či cenu. Nikam sa preto neponáhľajte, poriadne si premyslite, čo vlastne chcete a koľko chcete investovať. Až v tom budete mať jasno, uvidíte, že sa vám bude nakupovať oveľa ľahšie.

 

 

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...