16
rokov
2005 - 2021

Okná pre rekonštrukcie

Okná pre rekonštrukcie

 

Pokiaľ sa jedná o rekonštrukciu starého domu a výmenu okien, je potrebné dbať na správnu veľkosť existujúcich okenných a dverných otvorov. Je možné samozrejme zrealizovať aj menšie stavebné úpravy, pričom výrobcovia okien sú schopní dodať aj neštandardné rozmery. Tvary okien nemusia byť len obdĺžnikové, možno vyrobiť aj atypické okná i dvere, kedy tvar korešponduje s tým, aké sú rozmerové možnosti stavby. Na čo si dať pozor pri výbere okien pre rekonštrukcie?

Dvojsklo alebo trojsklo?

Základným štandardom v dnešnej dobe je použitia dvojskla. Čím častejšie však žiadajú zákazníci z dôvodu rastúcich nákladov za energie použitie trojskla, ktoré má nižšiu tepelnú priepustnosť. Trojsklo teda zabezpečuje nielen skvelú tepelnú pohodu v miestnosti, ale hlavne dokáže znížiť tepelné straty o viac ako 30%. Trojsklá už dávno nie sú spájané s pasívnymi a nízkoenergetickými domami, bežne sa totiž používajú aj v prípade bytových domov. Dokonca, ich použitie je ideálne aj do starších rodinných domov, ktoré sú v procese rekonštrukcie.

Začistenie špaliet musí byť

Veľmi dôležitou súčasťou výmeny starých okien za nové je starostlivé prevedenie murárskeho začistenia ostenia novo inštalovaných okien. Pri oknách s rovným ostením sa zvyčajne omietkou alebo fasádnym lepidlom zarovnajú väčšie nerovnosti ostenia a na záver sa vykoná finálna začistenie kvalitnou sadrovou omietkou.

Odstránenie viditeľných nečistôt a údržba

K okenným krídlam sa môžu nainštalovať žalúzie, pričom sa musí nastaviť a skontrolovať ich funkčnosť. Samozrejmosťou rozhodne musí byť upratanie, odstránenie viditeľných nečistôt a vyčistenie okolia vymenených okien priemyselným vysávačom. Na záver montáže by mali montážnici skontrolovať funkčnosť okien a kvalitu prevedenia montážnych murárskych prác. Ideálne je, ak firma informuje zákazníka o možnostiach údržby okien, keďže aj tento aspekt vo vysokej miere ovplyvňuje životnosť výplní okenných otvorov.

Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka

V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku Vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedeného jednoduchého formuláru. Po odoslaní vyplnených údajov sa Vášmu dopytu bude venovať jeden z členov nášho tímu.

zobraziť cenovú ponuku
WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

Pomôžeme Vám?