19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Priznanéexteriérové žalúzie

Priznané exteriérové žalúzie
28/12/2018

Priznané exteriérové žalúzie 

V prípade, že máte záujem o inštaláciu externých žalúzií na už dokončenej fasáde stavby, riešením sú priznané exteriérové žalúzie. Toto riešenie je bežné v prípade starších rodinných domov, či na oknách panelákov. Existujú viaceré spôsoby, ako je možné priznané exteriérové žalúzie inštalovať a ako budú, v konečnom dôsledku, na fasáde stavby vyzerať.

Možnosti inštalácie priznaných exteriérových žalúzií

Ideálnym materiálom pre exteriérové žalúzie je hliník. Hliníkové žalúzie sú totiž mimoriadne odolné voči poveternostným vplyvom a zároveň sa pýšia perfektným moderným dizajnom. Často sú dodatočne inštalované aj z dôvodu možnej úspory energií, keďže po ich inštalácii preukázateľne klesajú náklady na energie. Ďalšou ich výhodou sú vynikajúce zvukovo-izolačné vlastnosti. Klienti si ich často nechávajú inštalovať aj z týchto dôvodov. To teda znamená, že exteriérové žalúzie nemusia byť zohľadnené už v projekte rodinného domu. Pri dodatočnej inštalácii sú tieto žalúzie osadené v boxe, ktorý je chránený krycím plechom. Aké sú možnosti inštalácie priznaných exteriérových žalúzií?

Pred oknom viditeňý box a vodiace lišty

Priznané exteriérové žalúzie na okne, respektíve pred oknom viditeňý box a vodiace lišty. Za menšiu nevýhodu tohto spôsobu inštalácie možno považovať to, že znižuje svetlosť okna. To znamená, že keď sa žalúzie zrolujú do boxu, zmenšia výhľad z okna. Krycí plech a box je teda inštalovaný priamo v priestore okna. Môže byť buď zarovnaný s fasádou, prípadne môže mierne prečnievať. Všetko záleží na hrúbke zateplenia konkrétnej stavby.

Priznané exteriérové žalúzie nad oknom. Box a krycí plech sú inštalované priamo na fasádu stavby nad okenným otvorom. Aj keď tento spôsob inštalácie niektorí klienti nemusia považovať za dostatočne estetický, je často jediným možným riešením, v prípade už dokončenej a zateplenej stavby.

Priznané exteriérové žalúzie majú jednu veľkú výhodu. A tou je možnosť inštalácie na akejkoľvek stavbe. Dajú sa teda inštalovať prakticky na akékoľvek okná a aj na dokončené stavby. To znamená, že exteriérové žalúzie si týmto spôsobom môžete nechať nainštalovať aj vtedy, ak ste o nich neuvažovali už v rámci projektu rodinného domu, respektíve pri realizácii rekonštrukcie alebo zateplenia.

 

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...