17
rokov
2005 - 2022

PSK-sklopno-posuvné okná a dvere

PSK-sklopno-posuvné okná a dvere

Svetlo je dôležitý faktor oplývajúci na kvalitu interiéru. Správne množstvo svetla dokáže zmeniť dizajn interiéru takmer okamžite. O to sa postarajú veľké presklené plochy. Okrem toho, funkčnosť posuvných dverí šetrí priestor. Vďaka nim je možný prechod na terasu.

Posuvné dvere PSK majú podobný systém ako zdvižno-posuvné dvere (HST). Rozdiel je v tom, že dvere sa nepohybujú po súbežnej koľajnici, Sú teda vhodné tam, kde nie požiadavka na bezbarierový systém HST.

Posuvné dvere PSK sa na základe typu kovania ďalej delia na odstavno-posuvné (PSK Atrium) a sklopno-posuvné (PSK, PSK-Z). Oba systémy poskytujú pohodlné posúvanie krídla so šírkou až do 1,3-1,4 metra, čím sa vytvára prechodová šírka 1,2 metra. Otvárajú sa tak, že sa najprv pritiahnu k sebe a následne odsunú stranou.

 

Izolácia

 

Posuvné dvere PSK sa môžu dať zaskliť izolačným trojsklom alebo dvojsklom. Na vylepšenie tepelnej izolácie sa okrem toho odporúča využiť aj teplý distančný rámček swisspacer. Pomocou kvalitného tesnenia a možnosťou zasklenia znižujú náklady za energie.

 

Vetranie

 

Výhodou posuvných dverí PSK je ich otváranie na sklopnú polohu. Poskytujú možnosť vyklopiť posuvné krídlo do ventilačnej polohy, ktorá zaisťuje vetranie rovnako ako u okien.

 

Odolnosť

 

Posuvné dvere PSK majú dlhú životnosť a odolnosť. Tá je zabezpečená najvyšším dostupným profilom triedy A s vonkajšou hrúbkou steny 3 milimetrov. Viacnásobné ohýbané pozinkované oceľové výstuhy s primeranou geometriou a hrúbkou taktiež prispievajú k dlhodobej životnosti.

 

Estetika

 

Posuvné dvere PSK je možné nájsť v mnohých farebných paletách, vďaka čomu sa dajú harmonicky zosúladiť s oknami. Veľké presklené plochy dodávajú vnútrajškom neopakovateľný charakter a ideálne dotvoria fasádu nehnuteľnosti.

 

Pohodlie

 

Na posunutie krídla netreba vyvíjať príliš veľa sily, čím sa zabezpečí pohodlné otváranie dverí. Kovanie sklopno-posuvných dverí PSK obsahuje špeciálne čapy, posúvajúce krídlo do uzamknutej polohy. Stačí iba pretočiť kľučku. PSK systém nie je bezbarierový systém.

Posuvné dvere prepoja interiér domova s exteriérom cez veľkú presklenú plochu. Pomocou dvoch alebo štyroch krídiel, ktoré môžu byť 2,4 metrov vysoké a viac metrov široké nádherne presvetlia váš domov. Jediným mínusom PSK systému je prepračovanie prahu vysokého cca 70mm.

 

 

Zdielať na Facebook-u Zdieľať na Twitteri
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka

V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku Vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedeného jednoduchého formuláru. Po odoslaní vyplnených údajov sa Vášmu dopytu bude venovať jeden z členov nášho tímu.

zobraziť cenovú ponuku
WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

Pomôžeme Vám?