19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Štrukturálna hliníkováfasáda a dizajn

Štrukturálna hliníková fasáda a dizajn
01/01/2019

Štrukturálna hliníková fasáda a dizajn

 

Pri pohľade na dnešnú architektúru a moderné budovy nielen u nás, ale aj vo svete je jasné, že štrukturálna hliníková fasáda je fasádou budúcnosti, ktorá bude udávať trend. Dôvodom, prečo sa stáva tento druh sklenej fasády populárnym je nielen množstvo jej výhod, ale aj dizajn, ktorý nenahradí nič iné.

Prirozdené svetlo je trend

Ak ju porovnáme s inými stavebnými materiálmi, môžeme ako jej veľkú výhodu spomenúť napríklad obrovské množstvo prirodzeného svetla, dlhodobú trvanlivosť, rýchlu montáž alebo napríklad fyzikálne vlastnosti. Tak ako všetko, aj sklená hliníková fasáda má svoje nevýhody, pričom tou najväčšou je nielen nekvalitný návrh, ale aj jej realizácia. Ak sa rozhodnete pre tento druh fasády, treba ju zveriť do rúk odborníkom, ktorí vykonajú svoju prácu kvalitne a nespôsobia vám zbytočné problémy. Nedostatky sa totiž nielenže ťažko odstraňujú, ale ich oprava je aj veľmi finančné náročná.

Hliníkové fasáda so štrukturálnym spojom

Hliníkové fasáda so štrukturálnym spojom sa využíva najmä pri administratívnych budovách, nákupných centrách alebo iných komerčných stavbách, dôležité sú nielen vlastnosti, ale aj dizajn. Ten je reprezentujúcim prvkom nielen budovy, ale aj firmy, ktorá v nej sídli. Majitelia si preto dávajú pozor na to, ako ich budova vyzerá nielen zvnútra, ale aj zvonku. V tomto prípade môžeme dizajn označiť za veľkú prednosť hliníkoj fasády, ktorý sa vyznačuje najmä nadčasovosťou a celistvoťou.  Počas tohto obdobia sa nemusíte obávať zmeny štruktúry alebo vzhľadu, hliníková fasáda má výborné statické vlastnost . Vďaka svojej odolnosti dokáže bojovať proti silnému vetru, dažďu, mrazu a dokonca aj slnku. Ak nie ste úplne stotožnený s obyčajným sklom, cez ktoré je vidieť rovno do miestnosti, na výber máte viacero možností, ako sa pohrať s farbami. Zvoliť si môžete nielen farbu konštrukcie, ale dokonca aj odtieň sklených tabúl. Možností je naozaj dosť, všetko závisí len na vašej predstavivosti a fantázii.

Nadčasová hliníková fasáda

Práve moderný dizajn štrukturálnej fasády je dôvodom, prečo sa pre ňu rozhodujú mnohí ľudia. Ak si spoja nadčasovosť s výbornými vlastnosťami tejto fasády, väčšinou nie je nad čím rozmýšľať. Samozrejme takéto riešenie nie je vhodné pre rodinné domy, nakoľko tie sú úplne iným typom stavby ako sú tomu komerčné priestory. Vo všeobecnosti však môžeme povedať, že vďaka vlastnostiam sú presklené fasády výborným riešením nielen z pohľadu štýlu, ale aj ekonomických požiadaviek. Z finančného hľadiska síce nejde o lacnú záležitosť, no časom sa vám táto investícia niekoľkonásobne vráti.

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...