17
rokov
2005 - 2022

Sú zdvižno posuvné dvere bezbariérové

01/01/2019

Sú zdvižno-posuvné dvere bezbariérové?

 

Bezbariérové  zdvižno-posuvné dvere sú dôležitým faktorom aj pre verejné budovy. Využívajú sa aj v sanitárnych zariadeniach, zdravotníctve a v obytných oblastiach. Ak máte záujem o kúpu posuvných dverí, ale váhate, pretože sa zaujímate o prístupnosť, tento článok vám poskytne nejaký pohľad na to, aké možnosti sú k dispozícii.

Bezbarierové posuvné dvere 

Bezbariérové dvere umožňujú každému, bez ohľadu na fyzickú schopnosť, ľahký prístup do miestnosti alebo budovy. Bezbariérové dvere nemusia byť jasne označené, mať dostatočnú veľkosť a musia sa ľahko ovládať.

 

Dopyt po bytoch a domoch prístupných pre osoby so zdravotným postihnutím sa neustále zvyšuje. Avšak, treba sa zamyslieť viac, než len nad rampami a výťahmi na schodoch. Aj najjednoduchšie prahy sa môžu považovať za takmer neprekonateľné prekážky pre osoby so zdravotným postihnutím. Našťastie, množstvo výrobcov už ponúka bezbariérové posuvné dvere, ktoré spĺňajú požiadavky pre hendikepom dostupné vchody.

 

Hlavne nízky prah,bez obmedzení

 

Najdôležitejším predpokladom takéhoto štandardu je nízky prah, ktorý umožňuje ľuďom so zdravotným postihnutím pohyb bez prekážok. Nízka inštalačná výška posuvných dverí, nepresahujúca 20 mm, umožňuje vstup bez viditeľného prahu pre balkóny a vstupné dvere.

 

Dokonca aj otváranie sa môže vykonávať bez prekážok. Uzamykací mechanizmus zdvíha a posúva okenné krídlo rovnomerne pozdĺž rovnobežných kovaní do požadovanej polohy s jedným jednoduchým pohybom.

 

Tepelná izolácia samozrejmosťou

 

Vďaka modernému magnetovému systému na utesnenie nie je pre takéto dvere tepelná izolácia problémom, a to aj napriek chýbajúcej nižšej podrážke. Kazety pre posuvné dvere sú dostupné v uPVC, drevo alebo kompozitnom materiály, ponúkajúc moderné estetické prvky, ktoré zabezpečujú skutočne jedinečný dizajn.

 

Prístupné dvere sú dôležité pre ľudí s dočasnými a trvalými telesnými postihnutiami. Vo všeobecnosti sú dobré pre domácnosti. Dvere prístupné pre vozíčkárov uľahčujú pohyb medzi jednotlivými priestormi pre ľudí, ktorí používajú na pohyb invalidné vozíky, barle alebo iné pomôcky.

 

Bez ohľadu na to, aké máte potreby, určite môžete nájsť správne bezbariérové zdvižno-posuvné dvere pre váš dom. Súčasné trendy skrátka myslia na každého, vrátane ľudí s telesným postihnutím, pre ktorých sú takéto dvere výraznou pomocou pri pohybe v domácnosti.

Zdielať na Facebook-u Zdieľať na Twitteri
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka

V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku Vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedeného jednoduchého formuláru. Po odoslaní vyplnených údajov sa Vášmu dopytu bude venovať jeden z členov nášho tímu.

zobraziť cenovú ponuku
WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

Pomôžeme Vám?