19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Vchodové dvere dorodinného domu

Vchodové dvere do rodinného domu
03/01/2019

Vchodové dvere do rodinného domu

Vyberáte si nové vchodové dvere do domu? Mali by ste byť nároční! Exteriérové dvere totiž predstavujú hranicu medzi vašim súkromím a „hrozbami“ z vonku. Zároveň by mali byť oku lahodiace a hodiť sa k vášmu domu z estetického hľadiska. Ako ich teda vyberať a čo musia vchodové dvere do domu spĺňať?

Tieto faktory pri výbere exteriérových dverí domu nezanedbajte

Ak si neviete vybrať vhodné dvere, pred kúpou sa neváhajte poradiť s odborníkmi. Aspoň základný prehľad o vlastnostiach dverí by ste však mali mať. Ktoré kritériá sú teda dôležité?

Výber materiálu dverí

Pokiaľ ide o materiál vchodových dverí, na výber máte niekoľko možností. Všetko závisí od toho, koľko ste ochotní investovať a aké vlastnosti od dverí očakávate. Za najodolnejšie dvere, ktoré sa zároveň vyznačujú dlhou životnosťou, sa považujú hliníkové dvere. Pripravte sa však na to, že sú aj najdrahšie. Naopak, najlacnejšie sú plastové vchodové dvere. Napriek tomu však ponúkajú výborný pomer kvality a ceny a zároveň sa pýšia skvelými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Ak dávate prednosť prírodným materiálom, siahnite po drevených dverách. Tie si však vyžadujú pravidelnú údržbu.

Myslite na bezpečnosť

To, či sa rozhodnete pre bezpečnostné alebo klasické dvere, je len na vás. Pravdou však je, že dvere sú spolu s oknami najrizikovejšími miestami stavby. Oplatí sa teda myslieť na bezpečnosť. Kvalitné z hľadiska bezpečnosti by mali byť nielen dvere, ale tiež zárubne, pánty a uzamykací mechanizmus. Pokiaľ ide o pevnosť krídla dverí, najodolnejším materiálom je hliník.

Veľkosť dverí je dôležitá

O tom, aký rozmer budú mať vaše vchodové dvere do rodinného domu, sa musíte samozrejme rozhodnúť vopred. Mali by byť široké minimálne 80 centimetrov. V prípade domov však máte prakticky neobmedzené možnosti a rozhodnúť sa môžete aj pre neštandardné rozmery. V tom prípade si dvere necháte vyrobiť na mieru. Ideálne z hliníka, ktorý je tvarovo stály a mimoriadne odolný. Pod 80 centimetrov však určite nechoďte! Myslite na to, že dverami by ste mali do domu pohodlne sťahovať napríklad nábytok, prípadne nimi bez problémov prechádzať s kočíkom.

Tepelná a zvuková izolácia

Pri výbere exteriérových dverí sú ich izolačné vlastnosti to, na čo by ste sa mali určite predajcu opýtať. Nech už si vyberiete dvere z akéhokoľvek materiálu, určite siahnite po viackomorových profiloch s izolačnými výplňami. Zabránite tak tepelným stratám. Dôležitá je tiež zvuková izolácia. Záleží však aj od toho, či váš dom stojí na rušnej ulici alebo v pokojnej lokalite. Podľa toho voľte dvere s vyšším, respektíve nižším zvukovým útlmom.

Dizajn dverí

Spravidla sa prispôsobuje celkovému dizajnu domu a tiež oknám. V prípade všetkých materiálov však existuje možnosť prispôsobiť sa stavbe čo sa týka farieb a dekoru. V tomto prípade vás teda materiál dverí iste nebude obmedzovať a možnosti dizajnu sú naozaj široké.

 

 

 

 

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...