19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Vchodovédvere so svetlíkom

Vchodové dvere so svetlíkom
03/01/2019

Vchodové dvere so svetlíkom

Ak máte záujem o vchodové dvere so svetlíkom je ideálne vedieť rozmery a typ už v rámci prípravy projektovej dokumentácie vášho domu. Je totiž nevyhnutné ponechať dostatočný stavebný otvor, ktorý by inštaláciu dverí so svetlíkom umožňoval. Vchodové dvere so svetlíkom sú čoraz modernejšie a môžete ich vidieť na mnohých novostavbách. Prečo je to tak?

Vchodové dvere so svetlíkom majú výhody

Takže prečo sú vchodové dvere so svetlíkom také obľúbené? V prvom rade, je to trend, ktorý dodá vášmu domu úplne iný vzhľad. Aj keď sa jedná len o takú zdanlivú „drobnosť“, akou sú dvere. Aké sú ich ďalšie výhody?

Perfektný dizajn. Ako sme už spomenuli, vďaka vchodovým dverám so svetlíkom získa váš dom úplne iný – moderný vzhľad.

Dostatok denného svetla presklením

To je dôvod, pre ktorý si vchodové dvere so svetlíkom vyberá čoraz viac zákazníkov. Ak máte dom naprojektovaný tak, že vo vstupnej hale nie je okno, prípadne je tam nedostatok slnečného svetla, problém vyriešia práve vchodové dvere so svetlíkom.

Variabilita so svetlíkmi

Pohrať sa môžete s navrhnutím svetlíkov na stranách, či nad dverami, a to podľa vlastnej fantázie. Existuje tiež možnosť inštalácie otváracieho bočného svetlíka. A to tak, že po otvorení svetlíka a dverí vznikne veľký priestor, ktorý môže napríklad uľahčiť sťahovanie nábytku. Samozrejme, potrebné je dodržať odporúčania výrobcu okien, ktorý vás informuje o vhodnej šírke svetlíkov.

Aké vchodové dvere so svetlíkom si môžete vybrať?

Rozhodli ste sa, že aj váš dom bude mať vstupné dvere so svetlíkom? V tom prípade by ste si mali vybrať správny materiál dverí. Ideálny je hliník. Prečo napríklad nie drevo alebo plast? Je to jednoduché. Poďme však pekne poporiadku a vysvetlime si, čo je svetlík a ako je možné ho použiť. Svetlík je v podstate čosi ako väčšie okno, ktoré tvorí súčasť dverí. Môže byť inštalovaný rôznymi spôsobmi:

 

Vchodové dvere s jedným bočným svetlíkom 

V tomto prípade je svetlík inštalovaný po ľavej, respektíve pravej strane dverí, podľa želania klienta.

 

Vchodové dvere s dvomi bočnými svetlíkmi

Po oboch stranách dverí sú inštalované svetlíky.

 

Vchodové dvere s nadsvetlíkom, teda horným svetlíkom 

Svetlík je inštalovaný nad vchodovými dverami.

 

Vchodové dvere s nadsvetlíkom aj bočným svetlíkom

 spravidla je svetlík inštalovaný nad dverami a na jednej strane dverí.

 

Možnosti sú teda rôzne a všetko závisí len od preferencií konkrétneho človeka. A prečo teda voliť hliník na dvere so svetlíkom? Hliníkové profily sú, v porovnaní s drevenými a plastovými, omnoho užšie. Aj tenký hliníkový profil dokáže udržať veľkú tabuľu skla. Podstatou svetlíka je to, aby do interiéru preniklo dostatočné svetlo. Nemá teda zmysel, aby boli rámy príliš široké a na sklo ostal len minimálny priestor. Preto sú ideálne práve hliníkové vchodové dvere so svetlíkom. A to najmä v prípade, ak na vchodové dvere so svetlíkom nemáte ponechaný dostatočný stavebný otvor. Pamätajte, že šírka svetlíka by mala byť aspoň 40 centimetrov. O možnostiach sa však poinformujte u svojho dodávateľa vchodových dverí.

 

 

 

 

 

 

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...