Veľké presklenia v dome môžete mať len v prípade hliníkových okien

Veľké presklenia v dome môžete mať len v prípade hliníkových okien
Veľké presklenia v dome môžete mať len v prípade hliníkových okien

Hliník je zárukou luxusného a nadčasového dizajnu

Okná už v dnešnej dobe nie sú len otázkou dizajnu a estetiky, ale aj funkčnosti a pozitívnych vlastností pre celé bývanie. Je preto dôležité, aby okná spĺňali niekoľko kritérií naraz a boli ste s nimi maximálne spokojný. Ak chcete moderný dom, zamerať by ste sa mali predovšetkým na hliníkové okná, ktoré v dnešnej dobe vynikajú spomedzi ostatných a preto sa o ne zaujíma čoraz viac ľudí. Zaujímavým doplnkom mnohých obydlí sú v súčasnosti veľké presklené plochy, ktoré prinášajú do budovy veľké množstvo prirodzeného svetla a netradičný dizajn.

Pre nadrozmerné presklenia sú stvorené pre hliníkové okenno dverné systémy 

Veľké okná či terasové dvere sú požiadavkou najmä mladých ľudí, ktorí by si však mali všetko dopredu poriadne odkonzultovať dodávateľom okien a dverí. Ak chcete mať stoj čo stoj veľké presklenia, ktoré môžu byť aj nadrozmerné, hliník by mal byť pre vás samozrejmosťou. Dôvodom je, že dokáže udržať ťažkú váhu skla, pod ktorou sa ani po rokoch nezdeformuje a udrží potrebnú stabilitu. Vďaka tomuto riešeniu je možné mať na oknách aj užší rám, čo pre hliníkovú konštrukciu nie je žiadny problém. S hliníkom dokážete vykúzliť aj jedinečný štýl interiéru a to vďaka jeho farebným prevedeniam. Tieto okná vynikajú nielen svojim vzhľadom, ale aj škálou farebných kombinácií. Ak túžite po najlepšom materiáli vo farbe dreva, ani to nie je u hliníka žiadny problém, je nekonečný výber drevodekorov. Farebné zladenie pri hliníkovom systéme je na Vás, pri ktorých sú len mierne cenové rozdiely, no fantázii sa medze nekladú a konečný výber je len na vás. Okná z hliníku sú vyrábané za použitia moderných technológií, vďaka čomu prinášajú zákazníkom bezkonkurenčnú stabilitu a pevnosť, ktorá je dôležitá najmä v prípade veľkých sklenených plôch.

Nadštandardné tepeľnoizolačné vlastnosti, vhodné pre pasívne domy

Tento druh dokonca spĺňa ekologické požiadavky, nakoľko hliník je recyklovateľný a nezaťažuje našu prírodu. Čo sa týka energetických hodnôt hliníkových okien tie v rámci testovania dosahujú nadpriemerné hodnoty (1230x1480mm Uw > 0,60 W/m2K). Aby ste si boli istý, že cez vaše veľké okná nebude unikať žiadne teplo, použiť by ste mali izolačné sklo, ktoré bude najvyššej tepelnotechnickej kvality, kde bude medzera medzi tabuľami skla plnená kryptónom. Toto riešenie je vhodné najmä pre pasívne alebo ultranízkoenergetické domy, kde chcú majitelia ušetriť čo najviac na nákladoch. Vďaka tomuto typu skla sa vám nikdy nestane, že by teplo unikalo sálaním cez sklo, cez rám, cez štrbinky alebo nejakým iným spôsobom. Hliníkové okná doplnené o kryptón sú riešené po konštrukčnej stránke tak, že vďaka konštrukčnej skladbe a precíznosti eliminujú všetky možné úniky nielen tepla, ale aj chladu počas leta.

Roleta pred vchodové dvere?

Roleta pred vchodové dvere?

Medzi hlavné prednosti hliníkových roliet patria tepelno-izolačné vlastnosti. Jednotlivé lamely roliet sú vyplnené špeciálnou ...

Čo znamená montáž okien?

Čo znamená montáž okien?

Pred osádzaním okien pri novostavbách alebo ich výmene pri rekonštrukcii sa väčšinou radíme s odborníkmi o ...

Výmena izolačného dvojskla za trojsklo a cena, je to možné?

Výmena izolačného dvojskla za trojsklo a cena, je to možné?

Zoberme si jedno štandardné okno napriklad 1120x1120 ktoré má zasklenie dvojsklo 4/16/4 paket 24mm, a okno je namontované a zisťujete že nemá také teplotechnické izolačné vlastnosti ako by ste očakávali , a napadne Vás čo tak osloviť firmu a vymeniť za dvojsklo za trojsklo? Cena izolačného skla je jedna položka ku ktore ešte treba prirátať nové zasklievacie lišty k väcšiemu paketu trojskla 36-70mm.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu