19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Izolačné sklo do dverí, okien a zasklených stien

Izolačné sklo do dverí, okien a zasklených stien

Sklo je dôležitou súčasťou okenných a dverných konštrukcií, pretože tvorí, viac ako 80% plochy konštrukcie. Vhodným návrhom typu zasklenia zvyšujeme Váš komfort v interiérových priestoroch. V našom sortimente nájdete rôzne typy izolačných skiel v závislosti od použitia.

Izolačné trojsklo

Izolačné trojsklo

Výrazne ušetrené financie práve vďaka skutočnosti, že zabraňuje tepelným únikom.

Energeticky úsporné izolačné trojsklo má až o 50% lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako dvojsklo. Zabraňuje unikaniu drahocenného tepla z Vášho domova. Stredné sklo má úlohu rozdelenia vákuovej medzery (plnené argónom) na dve časti. Čím viac vákuových medzier, tým je lepšia tepelná izolácia. Štandardné trojsklo disponuje aj UV filtrom, ktoré pohlcuje až 72% UV žiarenia.

Izolačné dvojsklo

Jednoduché a ekonomické riešenie izolácie.

Dvojsklo je úplným základom medzi izolačnými sklami. Tvoria ho dve sklá rozdelené dištančným rámikom, ktorý zabraňuje úniku argónu. Výhodou je nízka hmotnosť pri nadrozmerných riešeniach a vysoký solárny faktor. 

Izolačné dvojsklo

Zrkadlové izolačné sklo

Zrkadlové izolačné sklo

Priehľadné iba z jednej strany.

Zrkadlové sklá sa využívajú predovšetkým do obchodných priestorov, alebo nákupných centier, kde sa vyžaduje zrkadlový efekt z exteriérovej strany (nevidieť dnu). Čím viac svetla v exteriéri, tým silnejší zrkadlový efekt. V noci pri svetle v interiéri zrkadlové sklo stráca svoj efekt. Špeciálna vrstva, ktorou je pokryté protislnečné sklo, má za úlohu znížiť teplo vnikajúce do interiéru. Sklo odráža a pohlcuje teplo spôsobené slnečným žiarením a filtruje svetlo za účelom zníženia odrazov. Protislnečné sklo obmedzuje používanie klimatizácie alebo žalúzií.

Zvukovo izolačné sklo

Odizolovaný nepríjemný vonkajší hluk.

Zvukovo izolačné sklá, sú vhodné pre polyfunkčné objekty, kancelárie, byty alebo novostavby kde je potrebný výrazným spôsobom znížiť hluk z exteriérovej strany. Akusticky izolačné sklá chránia proti hluku z vonkajších zdrojov - ulica, vlaky, lietadlá, priemysel, školy a ihriská. Zaistenie ticha v miestnosti podstatne ovplyvňuje pocit pohodlia a možnosť sústredenia. Pamätajte na to, že ak sa hladina hluku v interiéri zníži v porovnaní s hlukom na ulici o 10 dB. Človek má dojem, že sa znížila o polovicu. Akusticky izolačné sklá je možné používať vo všetkých druhoch otvorových výplní. Musia byť zvolené v závislosti na charakteroch hluku, pred ktorými sa chcete chrániť. Ich úlohou je izolovať miestnosť od vonkajšieho hluku, či chrániť proti nepríjemným zvukom.

Zvukovo izolačné sklo

Bezpečnostné kalené tvrdené sklo ESG

Bezpečnostné kalené tvrdené sklo ESG

Chráni pred zranením a disponuje zvýšenou odolnosťou proti rozbitiu.

Bezpečnostné kalené tvrdené sklá majú zvýšenú odolnosť proti rozbitiu. Sú 5x tvrdšie a odolnejšie, ako klasické sklo. S typom ESG skiel sa môžete stretnúť napríklad v automobiloch. Toto sklo sa vyznačuje tým, že v okamihu rozbitia sa rozpadne na drobné kúsky s tupými hranami, čo zaisťuje vyššiu bezpečnosť a ochranu proti úrazu. Použitie týchto skiel sa najmä využíva v priestoroch, kde je nutné zvýšiť bezpečnosť proti úrazu.  

Bezpečnostné sklo proti vlámaniu VSG

Fólia medzi sklami, ktorá zabraňuje vlámaniu. 

Bezpečnostné sklá su dnešným trendom stavieb, kde je zvýšené riziko vlámania. Zabraňujú vniknutiu do interiéru, keďže je takmer nemožné ich rozbitie. Medzi dvoma sklami sa nachádza bezpečnostná fólia, ktorá zaisťuje požadovaný efekt bezpečnosti. Čím viac vrstiev, tým vyššia trieda odolnosti. Toto sklo sa vyznačuje tým, že v okamihu rozbitia ostáva v kuse a nerozpadá sa. Odporúčané použitie na ľahko dostupné miesta, ako sú napríklad: prízemia bytových priestorov, obchodné domy, terasy rodinných domov a do vchodových dverí.  

Bezpečnostné sklo proti vlámaniu VSG

Izolačné ornamentné sklo

Izolačné ornamentné sklo

Zamedzuje pohľadom z exteriéru, dodáva pocit súkromia a bezpečnosti.

Ornamentné sklá poukazujú na atmosféru domu alebo bytu. Prinášajú pocit bezpečia a súkromia pred neželaným pohľadom (vidieť len obrysy). Zaujímavá rada ornamentových vzorovaných zasklení okien a dverí. Vhodné do kúpelní, skladových priestorov a do vchodových dverí.

Teplý rámik - Swisspacer

Švajčiarsky teplý dištančný rámik pre energeticky účinné okná, dvere a fasády, s ktorým budete na budúce stavebné predpisy pripravení už dnes.
Nižšie náklady na kúrenie vďaka lepšej tepelnej izolácii. Dištančný rámik Swisspacer s teplou hranou zodpovedá za vzdialenosť medzi tabuľami izolačných skiel. Na hranách skiel vytvára dokonalú tepelnú izoláciu, aby v zime neunikalo teplo von a naopak v lete teplo dnu. Okná, ktorú sú vybavené systémom Swisspacer sú schopné dlhodobo prispievať k úspore nákladov za energie. Vďaka parotesnej a plynotesnej fólii neuniká plynová výplň medzi tabulami skiel po celú dobu životnosti okien.  

SWISSPACER - Pasívny certifikát - Passivhaus Institut

Prečo práve Swisspacer?

- Swisspacer je najvýhodnejším riešením zvýšenia energetickej účinnosti okien. 
- Swisspacer je najlepší teplý dištančný rámik na svete.
- Zabraňuje roseniu na krajoch, tým pádom vytvára príjemné a hlavne zdravé prostredie, pretože kondenzát na skle má za následok vznik baktérií a plesní, ktoré môžu vyvolávať choroby.
- Ponúka najširšiu paletu farebných možností.
- Ponúka extra široké dištančné rámiky až 36mm pre integrované lamelové tieniace systémy.

Pasívny certifikát - Passivhaus Institut

Pasívny dom je energeticky účinný, pohodlný, hospodárny a ekologický. Čím prináša vizionárske impulzy do Vášho bývania.

Aby okná dosiahli pasívny štandard sú nevyhnuté profily a sklá s vysokou izolačnou schopnosťou. Slabým miestom sú práve okraje skiel, preto je nesmierne dôležitý teplý rámik. 

S teplým dištančným rámikom znížite hodnotu Uw Vašich okien. Swisspacer je prvým rámikom, ktorý získal certifikát pasívneho štandardu pre domy energetickej triedy A resp. A+. 

 

Swisspacer ultimate a advance

Typy rámikov swisspacer

Swisspacer ULTIMATE
Je číslo 1 na trhu, v oficiálnych testoch inštitútu ift Rosenheim dosiahla najlepšie výsledky tepelnej vodivosti, ktoré sú zdokumentované v dátových listoch Nemeckého spolkového zväzu tabulového skla. Swisspacer ULTIMATE je podľa smerníc ift WA 17/1 a WA 08/3 najlepším teplým rámikom na svete.

Swisspacer ADVANCE
Je merítkom vyššej strednej triedy s najlepším výkonom. Swisspacer ADVANCE je cenovo priaznivý teplý rámik s vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami.

Porovnanie tepelnej vodivosti Swisspacer ULTIMATE a Swisspacer ADVANCE

Sklo s teplým rámikom Swisspacer vs. sklo s obyčajným rámikom

 

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...