Profesionálna montáž

Kvalitná a odborná montáž okien a dverí.

Nároky na znižovanie tepelných strát v dome či v byte budú uspokojené len v prípade, že bude montáž plastových a hliníkových okien a dverí prvotriedna a odborná. My v INTER-OKNO máme viac ako desaťročné skúsenosti s montážou okenných profilov a dverných výplní a pri každodennej práci kladieme mimoriadny dôraz na kvalitu prevedenia a kontrolu každého rozhodujúceho detailu.  Dôkazom našej vysokej odbornosti a precíznej montáže je vyše 10 000 spokojných zákazníkov.

 

Montáž parozábrana - paropriepustné a paronepriepustné pásky

Montáž okien na spôsob paropriepustných a paronepriepustných pások podľa noriem STN.

Soudal a Ilbruck systém zaručuje základný princíp "INTERIÉR tesnejší ako EXTERIÉR" pomocou parotesnej ochrany pu-peny zo strany interiéru je chránená pred pôsobením vlhkosti (nedostatočné vetranie) a z exteriérovej strany tiež chranená paropriepustnou membránou alebo tesniacou páskou, ktorá umožnuje odvod vlhkosti do exteriéru a zároveň chráni pripojovaciu špáru pred prenikáním vody a pri náporovom daždi.

 

Montáž trio+ - 3D spôsob suchej montáže

Montáž okien na spôsob 3D (suchá montáž) pások podľa noriem STN.

Hlavnou výhodou "suchej" montáže je, že sa nepoužíva PU pena. Tento spôsob montáže sa vyvinul vďaka rastúcim požiadavkám normy STN na úsporu energie v budovách. Taktiež spĺňa parotesnú ochranu pripojovacej špáry.

 

Predsadená montáž - dokonalý spôsob maximálnej izolácie

Predsadená montáž okien podľa noriem STN.

Vysoko tepelne izolačný profil určený pre systémovú montáž predsadených otvorových výplní do priestoru tepelnej izolácie. Ideálne riešenie pre nízkoenergetické a pasívne domy. Profil je veľmi ľahko opracovateľný a ľahký.

 

Údržba okien - Starostlivosť a servis

Stručný návod údržby okien a dverí.

Rýchly a stručný návod v piatich bodoch ako mať okná vždy pod kontrolou. Tak ako sa staráte o Vaše okná tak sa oni starajú o Vás a vaše zdravie. Preto je dôležité pravidelné servisovanie okien, ktoré zvládnete aj sami doma.

 

Tepelné straty spôsobené nevhodnou montážou.

Prevažne sa dosahuje dostatočným zateplením objektov, formou opláštením budovy kompozitným zatepľovacím systémom. S výmenou nových moderných okien dochádza k hermetickému uzavretiu objektu, ktoré znemožnujú úniku vlhkosti vznikajúce v interiéru. Veľké množstvo vlhkosti sa vyprodukuje pri praní, varení a v spáľni hlavne nedostatočním vetraním. Pri moderných oknách pohlcuje vlhkosť stavebná konštrukcia. Po určitej dobe dochádza nasýtenie izolantu okolo okna a dverných konštrukciách (pu peny) a tým prichádza k zhoršeným tepelno izolačným schopnostiam.

Hore uvedené skutočnosti vedú k celkovým zvýšeným  tepelným stratám budovy, a zníženie povrchovej teploty na vnútornej strane muriva, pri ktorom vzniká riziko tvorbe plesní.

Najlacnejšie okno?

Je to možné?

Rovnako ako existuje auto v základnej výbave, existuje i auto, ktoré je luxusnejším variantom toho pôvodného. Podobne je to i s oknami ...

Ak kúpite okno nevhodného rozmeru

Dá sa z plastového okna odrezať?

Aby sme sa však dostali k podstate, uvedenie správnych rozmerov ešte pred samotnou zákazkou je kľúčovým faktorom, bez ktorého ...

Údržba kovania

Ako často robiť údržbu kovania?

Tá sa robí naolejovaním pohyblivých (mobilných) častí kovania. Pohyblivé časti kovania je nutné premazať, aby sa ľahko ...

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu