Okenné kovanie

Kovanie, ktoré otvára Vaše okná.

Kvalitné kovanie je tá najlepšia voľba. Zaručuje bezproblémové sklápanie, otváranie, zatváranie a manipuláciu s krídlom. Okno otvára priestor, vytvára atmosféru a spolu s tým všetkým je kryštálovo čistým rozhraním privátnej sféry. Popritom musí nielen bezchybne fungovať, ale musí zabezpečiť aj pekné stvárnenie, nakoľko má významnú rolu v harmónii vnútorných priestorov.

Okná nekupujeme často, preto musíme dať osobitný význam na kvalitu vyhotovenia. V dnešnej dobe vedia okná oveľa viac ako len jednoduché otváranie – premenia domov na bezpečnejší a príjemnejší a v neposlednom rade môžeme s nimi ušetriť energiu. Možnosť automatizácie montáže kovania zjednoduší výrobu okien, a vďaka modulárnemu princípu kovania sa dá ľahko upraviť vybavenosť okien podľa rôznych požiadaviek trhu. Vďaka širokej ponuke produktov a doplnkov je možné vytvoriť okná a dvere aj pre rôzne špecifické miestnosti. Bez kompromisov, napríklad bezpečnostné okno do detskej izby, okno do spálne zabezpečujúce regulovateľné vetrania alebo obývacia izba so skrytými závesmi, ktoré sú náročnejšie dizajnové riešenia.

Špičkové značky vo svete kovaní

Bezpečnosť. Pohodlnosť. Dizajn. Životnosť.

V plastových konštrukciách používame okenné a dverné kovanie MACO, v hliníkových konštrukciách G-U (Gretsch Unitas). Obe značky sú celosvetovo uznávané, keďže odzrkadlujú nemeckú presnosť, prísny dohľad na detaily a dlhoročné skúsenosti.

Kovanie G-U (Gretsch Unitas) a MACO

Triedy zabezpečení kovania

• Základné zabezpečenie: Pri veľmi ťažko prístupných okien stačí základná bezpečnosť. 

• Trieda odolnosti RC1: Pre ťažko prístupné okná. Základná ochrana proti pokusu o vylomeniu fyzickým násilím ako je vykopnutiu, prerazeniu a vyrazeniu ramenom (prevažne vandalizmus). ochrana proti použitie jednoduchých páčidiel je integrovaná. (nutnosť použiť bezpečnostné lepené zasklenie 33.1)

• Trieda odolnosti RC2: Pre ľahko prístupné okná. Ochrana je zabezpečená tak, že pri pokuse o vlámanie s použitím jednoduchých nástrojov (ako sú napr skrutkovače, kliešte, kliny) je okno uzamknuté a zablokované proti vypáčeniu. (nutnosť použiť bezpečnostné lepené zasklenie 44.4 + gombíková kľučka)

• Trieda odolnosti RC3: Pre veľmi ľahko prístupné okná. Prídavná ochrana proti použitie druhého skrutkovača a páčidla. (nutnosť použiť bezpečnostné lepené zasklenie 55.2 + gombíková kľučka)

Triedy zabezpečení - RC1, RC2 a RC3

 

 

Kľučky - Spojenie medzi Vami a Vašimi oknami 

Kľučky sú elegantným doplnkom okenných výplní. Naše kľučky sa vyrábajú z kvalitných materiálov a zaručujú dokonalú manipuláciu s kovaním. Okná si môžete objednať v základe so štandardnou kľučkou, taktiež s uzamykateľnou, alebo s istením na gombík v prípade potreby. Napríklad ak sú okná v blízkosti malých detí, alebo starých ľudí. Kľučky sú pevné, stabilné a vyrobené z hliníku.

Štandardná hliníková kľučka Uzamykateľná kľučka na kľúčKľučka s istením na gombík

Farebné prevedenie okenných kľučiek

Nebojte sa experimentovať s dizajnovými riešeniami. Sivá kľučka na bielych oknách doplní aj interiérový dizajn

Farebné prevedenie okenných kľučiek

Slnko máme radi aj v zime

napríklad pri rannej káve

Možno ste o tom nevedeli, no ranné slnko nás dokáže nabiť pozitívnou energiou na celý deň! Nebráňte sa mu ani počas leta a ani ...

Čo obsahuje cena okna?

Z čoho spočíva?

Jedným z dôležitých faktorov pri výmene okien je cena. Niekto si vyberá čo najlepšiu kvalitu a cena u neho...

Okná a zdravie

Sú plastové okná zdraviu škodlivé ?

Ani by ste si nemysleli aké je dôležité investovať do zdravia prostredníctvom plastových okien. Nielenže šetria Vašu peňaženku, ale aj Vaše zdravie, ktoré je na prvom mieste. Určite o tom vedia svoje alergici, reumatici, ktorí ...

Pomôžeme Vám?

Vyplňte telefónny kontakt a meno a my Vás kontaktujeme.


(zadajte slovo "okno")