Okenné kovanie

ROTO-NT - Kovanie, ktoré otvára Vaše okná.

Kovanie ROTO-NT je najlepšia voľba. Zaručuje bezproblémové sklápanie, otváranie a zatváranie. Okno otvára priestor, vytvára atmosféru a spolu s tým všetkým je kryštálovo čistým rozhraním privátnej sféry. Popritom musí nielen bezchybne fungovať, ale musí zabezpečiť aj pekné stvárnenie, nakoľko má významnú rolu v harmónii vnútorných priestorov. Okná nekupujeme často, preto musíme dať osobitný význam na kvalitu vyhotovenia. V dnešnej dobe vedia okná oveľa viac ako len jednoduché otváranie – premenia domov na bezpečnejší a príjemnejší a v neposlednom rade môžeme s nimi ušetriť energiu. Roto NT je systém kovania pre otváravo-sklopné okná vysokej kvality založený na dlhoročných skúsenostiach, ktorý kladie vysoký dôraz na bezpečnosť, pohodlnosť používania, dizajn, ako aj na dlhú životnosť. Možnosť automatizácie montáže kovania zjednoduší výrobu okien, a vďaka modulárnemu princípu kovania sa dá ľahko upraviť vybavenosť okien podľa rôznych požiadaviek trhu. Vďaka širokej ponuke produktov a doplnkov je možné vytvoriť okná a dvere aj pre rôzne špecifické miestnosti. Bez kompromisov, napríklad bezpečnostné okno do detskej izby, spálňové okno zabezpečujúce regulovateľné vetrania alebo obývacia izba so skrytými závesmi, ktoré sú náročnejšie dizajnové riešenia. Pozrite si katalóg kovania Roto NT a certifikát kovania Roto NT.

Triedy zabezpečení kovania

• Základné zabezpečenie: Pri veľmi ťažko prístupných okien stačí základná bezpečnosť. 

• Trieda odolnosti WK1: Pre ťažko prístupné okná. Základná ochrana proti pokusu o vylomeniu fyzickým násilím ako je vykopnutiu, prerazeniu a vyrazeniu ramenom (prevažne vandalizmus). ochrana proti použitie jednoduchých páčidiel je integrovaná. 

• Trieda odolnosti WK2: Pre ľahko prístupné okná. Ochrana je zabezpečená tak, že pri pokuse o vlámanie s použitím jednoduchých nástrojov (ako sú napr skrutkovače, kliešte, kliny) je okno uzamknuté a zablokované proti vypáčeniu. 

• Trieda odolnosti WK3: Pre veľmi ľahko prístupné okná. Prídavná ochrana proti použitie druhého skrutkovača a páčidla.

Triedy zabezpečení - WK1, WK2 a WK3

 

 

Kľučky - Spojenie medzi Vami a Vašimi oknami 

Kľučky sú elegantným doplnkom okenných výplní. Naše kľučky sa vyrábajú z kvalitných materiálov a zaručujú dokonalú manipuláciu s kovaním. Okná si môžete objednať v základe so štandardnou kľučkou, taktiež s uzamykateľnou, alebo s istením na gombík v prípade potreby. Napríklad ak sú okná v blízkosti malých detí, alebo starých ľudí. Kľučky sú pevné, stabilné a vyrobené z hliníku.

Štandardná hliníková kľučka Uzamykateľná kľučka na kľúčKľučka s istením na gombík

Farebné prevedenie okenných kľučiek

Nebojte sa experimentovať s dizajnovými riešeniami. Sivá kľučka na bielych oknách doplní aj interiérový dizajn

Farebné prevedenie okenných kľučiek

Zmena farby?

Viem zmeniť farbu plastových okien?

Nebol by zlý nápad natrieť už osadené biele plastové okná, ale bohužiaľ je ešte veľmi málo skúseností v tomto smere. Prečo by sme chceli zmeniť farbu plastových okien?

Čo je okenná výstuha?

Je dôležitá?

Väčšinou ide o oceľové pozinkované profily, môže ísť však o profily okenné, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov vyššej ...

Skryté kovanie je lepšie?

Má výhody?

Hlavne keď výhody prevyšujú výdavky. Veď okná sa nemenia raz za rok a sú nevyhnutnou súčasťou našich príbytkov, tak ich ...

Pomôžeme Vám?

Vyplňte telefónny kontakt a meno a my Vás kontaktujeme.


(zadajte slovo "okno")