Pomôžeme Vám?
 

Montáž

Kvalitná a odborná montáž okien a dverí.

Nároky na znižovanie tepelných strát v dome či v byte budú uspokojené len v prípade, že bude montáž plastových a hliníkových okien a dverí prvotriedna a odborná. My v INTER-OKNO máme viac ako desaťročné skúsenosti s montážou okenných profilov a dverných výplní a pri každodennej práci kladieme mimoriadny dôraz na kvalitu prevedenia a kontrolu každého rozhodujúceho detailu.  Dôkazom našej vysokej odbornosti a precíznej montáže je vyše 10 000 spokojných zákazníkov.

Montáž parozábrana - paropriepustné a paronepriepustné pásky

Parozábrana INT+EXT - Paropriepustné a paronepriepustné pásky

Soudal a Ilbruck systém zaručuje základný princíp "INTERIÉR tesnejší ako EXTERIÉR" pomocou parotesnej ochrany pu-peny zo strany interiéru je chránená pred pôsobením vlhkosti (nedostatočné vetranie) a z exteriérovej strany tiež chranená paropriepustnou membránou alebo tesniacou páskou, ktorá umožnuje odvod vlhkosti do exteriéru a zároveň chráni pripojovaciu špáru pred prenikáním vody a pri náporovom daždi.

Dlhá životnosť, kvalita montáže, správne tesnenie a ekonomické použitie materiálov, či šetrenie energií patria medzi hlavné záležitosti pri stavaní budov.  Najviac tepla uniká z budov cez nedôsledné opláštenie budovy a nekvalitným osadením okien. Ak sa mechanicky ukotví okenný rám a iba sa zapení PUR penou (bez tesniacej pásky), ktorá sa následne prekryje omietkou, prípadne zateplením, môže neskôr prasklinami prestupovať vodná para a cez netesnosti priamo prenikať do PUR peny. Tá vplyvom vlhkosti začne degradovať, a tak sa postupne zhoršia tepelno- i zvukovoizolačné vlastnosti okna. V takýchto podmienkach sa darí aj plesniam.

Dôsledkom dokonalého zaizolovania objektu dôjde k jeho takmer "Hermetickému" utesneniu, keď v spojení s nedostatočným vetraním dochádza časom k navlhnutiu polyuretánovej peny v škáre a narušeniu tepelno izolačných vlastností škáry okolo výplní stavebných otvorov. Tento stav je príčinou zníženiu tepelného odporu spoja, úniku drahocenného tepla a možnosti zvýšeného výskytu vlhkosti, plesní alebo hniloby okolo okien a dverí.

Reálna fotografia z novostavby zo spôsobom montáže s parozábranou.

Hlavné príčiny :

• voľba okien
• voľba okenných systémov, ktoré nespĺňajú potrebné požiadavky pre daný objekt (izolačné sklá, okenné profily,
kovania)
• nedostatočná alebo chýbajúca mikroventilácia
• nedodržanie správnych postupov pri montáži okien a dverí
• použitie nevhodných materiálov pre výplň pripojovacej škáry 
• výskyt vlhkosti a plesní okolo okien a dverí
• trhliny alebo odpadávajúcej omietky okolo otvoru
• zníženie tepelno a zvukovo izolačných vlastností pripojovací škáry
• narušenie tesnosti spojov, zatekanie


Problémy v dôsledku nevhodnej voľby okennej zostavy pre daný objekt alebo nesprávne vykonanej montáže výplní stavebných otvorov vrhajú zlé svetlo na použité výrobky alebo realizačnú firmu a často vedú k veľmi nepríjemnému reklamačnému konaniu na celý okenný systém prípadne jeho montáž.

Spojenie okna, parozábrany a steny.

 

Montáž trio+ - 3D spôsob suchej montáže

Montáž s tesniacim systémom trio+

Hlavnou výhodou "suchej" montáže je, že sa nepoužíva PU pena. Tento spôsob montáže sa vyvinul vďaka rastúcim požiadavkám normy STN na úsporu energie v budovách. Taktiež spĺňa parotesnú ochranu pripojovacej špáry.

Mäkčený penový polyuretán s otvorenými pórmi impregnovaný syntetickou živicou spomaľujúcou horenie. Na vnútornej strane pásky zaisťuje jej zvýšenú tesnosť impregnácia a integrovaná páska. Páska je UV stabilná a dlhodobo odoláva poveternostným vplyvom. Illbruck i3, tesniaci systém pre montáž otvorových výplní, bol vyvinutý spoločnosťou illbruck podľa požiadaviek nemeckej stavebnej legislatívy, reflektujúcí rastúce nároky na úsporu energií v budovách. Miestom, ktoré je najviac vystavené energetickým stratám je práve okno s jedným veľmi nepatrným detailom : pripojovacou škárou. Táto skôr zanedbávaná stavebná časť sa dnes dostáva aj u nás do zorného poľa akademickej obce a výrobcov okien. Rovnako ako vo väčšine krajín EÚ, upravuje aj slovenská legislatíva požiadavky na zabudovanie otvorových výplní. Tie sú detailne riešené v STN73 31 34 Okná a vonkajšie dvere - Požiadavky na zabudovanie.

 

Predsadená montáž pre pasívne domy - dokonalý spôsob maximálnej izolácie

Predsadená montáž okien podľa noriem STN.

Vysoko tepelne izolačný profil určený pre systémovú montáž predsadených otvorových výplní do priestoru tepelnej izolácie. Ideálne riešenie pre nízkoenergetické a pasívne domy. Profil je veľmi ľahko opracovateľný a ľahký.

Pasívne a nízkoenergetické štandardy, rovnako ako sprísňujúca sa legislatíva v oblasti energetickej hospodárnosti budov, sú stimulom pre všetkých inovátorov zaoberajúcich sa problematikou utesňovania. Novým systémom predsadenej montáže okien, teda usadenie okna do priestoru fasádnej izolácie, dokazuje Tremco illbruck opäť svoje prvenstvo. Celý systém je založený na komponentovej princípe, jednoduchosti a tradičnej funkčnosti. Ako jediný spĺňa najvyššie nároky zo strany legislatívy, investorov a montážnych firiem.

Pri systéme illbruck nesie hlavnú záťaž nosný profil PR007. Profil je ľahký, ľahko rezateľný a zároveň dostatočne tuhý a pevný pre prenesenie hmotnosti okna. Veľkou výhodou montáže profilu PR007 je kombinovaný spôsob fixácie. Jedná sa o kombináciu lepenia s pomocou extrémne výkonného lepidla illbruck SP340 a poistného kotvenia. Takýmto spôsobom sa dosiahne maximálna únosnosť spoja ( min. 200 kg na bežný meter ) a tesnosti profilu PR007 voči stavbe. Okno je potom upevnené do rámu, tvoreného profilom PR007, pomocou bežných skrutiek, ktoré sú na to určené. Kombinovaný spôsob fixácie nosného profilu PR007 je rýchly a jednoduchý. Spoločne s ďalším systémovým zatepľovacím profilom PR008 prináša veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti detailu.

Tepelné straty spôsobené nevhodnou montážou

Prevažne sa dosahuje dostatočným zateplením objektov, formou opláštením budovy kompozitným zatepľovacím systémom. S výmenou nových moderných okien dochádza k hermetickému uzavretiu objektu, ktoré znemožnujú úniku vlhkosti vznikajúce v interiéru. Veľké množstvo vlhkosti sa vyprodukuje pri praní, varení a v spáľni hlavne nedostatočním vetraním. Pri moderných oknách pohlcuje vlhkosť stavebná konštrukcia. Po určitej dobe dochádza nasýtenie izolantu okolo okna a dverných konštrukciách (pu peny) a tým prichádza k zhoršeným tepelno izolačným schopnostiam.

Hore uvedené skutočnosti vedú k celkovým zvýšeným  tepelným stratám budovy, a zníženie povrchovej teploty na vnútornej strane muriva, pri ktorom vzniká riziko tvorbe plesní.

Profesionálna montáž okenno dverných konštrukcií

Výber správnych okien alebo dverí je len prvým krokom k tomu, aby vám dobre slúžili. Väčšina klientov od nových okien a dverí očakáva nielen estetickú funkciu, ale tiež dokonalé tesniace a izolačné vlastnosti. Tie môžu byť zabezpečené len správnou montážou. Preto vám ponúkame naše profesionálne služby – od poradenstva pri výbere okien, cez zameranie, až po montáž a starostlivosť. Neodborná montáž totiž môže spôsobiť rôzne problémy. Či už slabé izolačné vlastnosti alebo zhoršenú funkčnosť (otváranie a zatváranie) okien a dverí. My sa postaráme o to, aby montáž prebehla rýchlo, bez problémov a kvalitne!

Z akých krokov pozostáva montáž okien a dverí 

Príprava otvorov pre okná a dvere

V prvom kroku je potrebné dôkladne vyčistiť stavebný otvor, ale aj rámy nových okien či dverí tak, aby sa zabezpečila ich dobrá priľnavosť.

Správne ukotvenie aj do tehly

Pred ukotvením je nutné okenné krídla zvesiť z rámov. Zvolí sa spôsob ukotvenia – kotviacou skrutkou cez rám okna alebo pomocou kotviacich plechov.

Utesnenie a profesionálna montáž

Kvalitné utesnenie je základným predpokladom dobrých izolačných vlastností okien alebo dverí.

Osadenie krídel a nastavenie 

Po montáži sa okenné krídla opäť nasadia do rámov. Zároveň sa nastavia všetky kovania, aby okná fungovali bez problémov.

Montáž parapetov a doplnkov

Namontujú sa tak vonkajšie, ako aj vnútorné parapety. V prípade, že si klienti zakúpili aj ďalšie doplnky, ako napríklad sieťky proti hmyzu, namontujú sa aj tie.

To všetko zvládne náš tím kvalifikovaných pracovníkov. Pri montážach používame tie najkvalitnejšie pracovné pomôcky a tesniace materiály, ktoré zaručia dobrý výsledok. Samozrejme, naši pracovníci majú s montážou bohaté skúsenosti. Ušetrite si teda čas, starosti a námahu. Nechajte odbornú montáž na nás a vy si len užívajte luxus a pohodlie, ktoré vám nové okná a dvere prinesú.

V prípade ak máte vlastný projekt  a máte záujem o hliníkové výrobky alebo plastové kontaktujte nás cez kontaktný formulár 

Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka

V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku Vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedeného jednoduchého formuláru. Po odoslaní vyplnených údajov sa Vášmu dopytu bude venovať jeden z členov nášho tímu.

zobraziť cenovú ponuku

Naše referenčné práce a služby v uvedených regionoch:

Veka 82

Veka 82

Kömmerling 88

Kömmerling 88

Salamander 76

Salamander 76

Triton 72

Triton 72

Hercules 67

Hercules 67

Veka 82

Veka 82

Kömmerling 88

Kömmerling 88

Salamander 76

Salamander 76

Triton 72

Triton 72

Hercules 67

Hercules 67

Loading...
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu