Pomôžeme Vám?
 

Udržba okien a dverí

Údržba okien a dverí - Starostlivosť a servis

Stručný návod údržby okien a dverí.

Rýchly a stručný návod v piatich bodoch ako mať okná vždy pod kontrolou. Tak ako sa staráte o Vaše okná tak sa oni starajú o Vás a vaše zdravie. Preto je dôležité pravidelné servisovanie okien, ktoré zvládnete aj sami doma.

Starostlivosť okien a dverí 

1. Odstránenie ochranných fólií, odstránenie hrubých nečistôt po omietaní.

Výrobky sú opatrené vnútornou a vonkajšou ochrannou fóliou. Tieto fólie chránia výrobky pred poškodením pri doprave, manipulácii, montáži. Objednávateľ je povinný vonkajšie ochranné fólie odstrániť najneskôr do 2 mesiacov od odovzdávacieho konania. Nezaručujú 100% ochranu pred poškodením pri murárskych prácach. Preto zhotoviteľ doporučuje odberateľovi pred omietaním prekryť celé okná igelitovými fóliami. Ak tak neučiní, doporučujeme hrubé nečistoty bezprostredne po omietaní odstrániť namočenou murárskou štetkou.

2. Čistenie a ošetrovanie plastových okien.

Nečistite prosím na Vašich oknách iba sklo, ale i rám - zvýšite tým úžitkovú hodnotu plastového okna. K čisteniu rámu používajte bežné čistiace prostriedky bez rozpúšťadiel a drsných čiastočiek, ako napr. čistiace mlieko alebo Pril. Na odstránenie tvrdých nečistôt zo stavby možno použiť napr. Fenosol. Čistiaci prostriedok naneste plátenou handrou na povrch, rozotrite, nechajte prischnúť a pretrite suchou handrou.

3. Údržba tesnenia.

Tesnenia z moderných materiálov podliehajú, ako všetky materiály, prirodzenému starnutiu. Aby Vaše tesnenia na plastových oknách a dverách tesnili proti vode a prievanu dlhšiu dobu, teda zostali pružné a funkčné, natrite ich raz, alebo viackrát do roka silikónovým olejom, jelením lojom alebo mastencom. Sú bežne dostupné v obchodoch. Tesniace profily z PVC, alebo kaučuku by nemali prísť do styku s koncentrovanými čistidlami.

4. Odvodnenie.

Na každom plastovom okne sú z vonkajšej strany umiestnené odvodňovacie otvory na vytečenie vniknutej vody - udržiavajte ich voľné a čisté. Odvodnenie nájdete, ak otvoríte krídlo plastového okna a pozriete na spodnú stranu rámu pred vonkajší doraz.

5. Údržba kovania.

Vaše plastové okná sú vybavené technicky vysokohodnotným kovaním. Všetky časti kovania sú spotrebné diely a sú schopné riadnej funkcie ak je vykonávaná ich pravidelná údržba. Pohyblivé časti je potrebné premazať špeciálnym olejom neobsahujúcim kyseliny, aby sa ľahko pohybovali. Takúto údržbu je potrebné vykonať najmenej dvakrát za rok.

6. Údržba a servis staráme sa o Vás 

O svojich zákazníkov sa staráme nielen v procese predaja. Samozrejmosťou je tak záručný, ako aj pozáručný servis. Neváhajte sa na nás obrátiť tiež v prípade, ak potrebujete pomoc s údržbou dverí alebo okien, ktoré ste si u nás zakúpili.

Za kvalitu našich produktov ručíme. No pri dlhodobom užívaní sa môže stať, že je potrebný servis, oprava, či výmena niektorého z komponentov. Aké služby vám teda ponúkame? Oslovte nás, ak potrebujete:

Bežný – základný servis. Napríklad premazanie kovaní a tesnení u dverí a okien, kontrola ich stavu, či dodatočné nastavenie.

7.Dodatočná montáž príslušenstva sieťok žalúzií a roliet

Ak sa rozhodnete dokúpiť si sieťky proti hmyzu, žalúzie alebo iné príslušenstvo, pomôžeme vám s montážou.

8. Oprava, nastavenie kovania alebo výmena kľučiek

Cítite že Vám okná alebo dvere nefungujú tak ako by mali? Nastavenie a premazanie kovania alebo výmenu klučiek si môžete o nás objednať.

9. Výmena alebo oprava poškodeného kovania

Poškodené kovanie Vám bez problémov vymeníme alebo nastavíme

10. Výmena tesnení okien alebo dverí

Máte pocit že tesnenie už nie je také ako ste mali pri nových oknách? Aj túto službu si môžete objednať.

11. Výmena izolačných skiel

V prípade ich poškodenia, prípadne ak sa rozhodnete vymeniť sklá za nové, s lepšími izolačnými vlastnosťami.

Ošetrovanie povrchov okien a dverí. Okrem bežného čistenia môže byť potrebné ošetrenie drobných škrabancov, či oderov.

Naši kvalifikovaní zamestnanci sa o vaše okná, dvere, či ďalšie produkty z našej ponuky radi postarajú aj potom, čo uplynie záručná doba. V prípade potreby nás určite kontaktujte.

 

Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka

V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku Vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedeného jednoduchého formuláru. Po odoslaní vyplnených údajov sa Vášmu dopytu bude venovať jeden z členov nášho tímu.

zobraziť cenovú ponuku

Naše referenčné práce a služby v uvedených regionoch:

Veka 82

Veka 82

Kömmerling 88

Kömmerling 88

Salamander 76

Salamander 76

Triton 72

Triton 72

Hercules 67

Hercules 67

Veka 82

Veka 82

Kömmerling 88

Kömmerling 88

Salamander 76

Salamander 76

Triton 72

Triton 72

Hercules 67

Hercules 67

Loading...
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu