sk hu  

Staňte sa pánom svojho tieňa – aké máte možnosti?

Hlavnou úlohou tieniacej techniky je eliminácia nepríjemného slnečného žiarenia, ktoré dokáže byť najmä počas slnečných letných dní viac než nepríjemné. Každý prvok, ktorý je v tesnej blízkosti okien, má taktiež vplyv na to, ako sa budeme v danej miestnosti cítiť. Základom je teda výber takej tieniacej techniky, ktorá bude spĺňať vaše očakávania a zároveň vám bude slúžiť aj niekoľko desiatok rokov. Ako sa však vyznať v ich výbere?

Druhy žalúzií

Vnútorné žalúzie sú najrozšírenejším typom ochrany, keďže ich je možné použiť pre takmer všetky typy okien. Vyznačujú sa predovšetkým jednoduchým dizajnom a takmer bezúdržbovosťou. Súčasťou vnútorných žalúzií sú lamely. Na základe lamiel je možné rozlišovať žalúzie podľa spôsobu ovládania, uchytenia a podľa materiálu lamiel. Podľa spôsobu ovládania a uchytenia môžeme žalúzie rozdeliť na horizontálne a vertikálne. Podľa materiálu môžeme žalúzie rozdeliť  na hliníkové, ktoré sa vyznačujú bezkonkurenčnou životnosťou, drevené, ktoré očaria tradičným štýlom a látkové, ktoré dokážu oživiť nejeden interiér.

Horizontálne a vertikálne žalúzie

Horizontálne žalúzie sú použiteľné prakticky do všetkých typov okien. Môžu byť namontované na rám okna alebo do lišty. Ich hlavnými prednosťami sú jednoduchosť, praktickosť, ale aj cenová dostupnosť. Medzi najpredávanejšie patria hliníkové žalúzie, keďže vydržia pokojne aj niekoľko desiatok rokov. Vertikálne žalúzie sú určené najmä pre atypické okná, alebo aj do priestorov  kancelárií. Pýšia sa nadčasovým dizajnom, ale aj jednoduchou manipuláciou. Ich použitie je vhodné nielen do bytov a domov, ale pokojne aj do kancelárskych priestorov či výrobných hál. Vedeli ste, že vertikálnymi žalúziami dokážete nahradiť záclony?

Nadokenné žalúzie a ich využitie

Nadokenné žalúzie využijete, ak vám ide hlavne o samotné tienenie. Ich najväčšou výhodou je regulácia prirodzeného osvetlenia, a to počas celého roka. Môžete ich nechať čiastočne otvorené a odtieniť len najväčšie žiarenie, prípadne je možné zatieniť celú miestnosť, čo je samozrejme atraktívna prednosť.

Exteriérové žalúzie

Jednou z najväčších predností exteriérových žalúzií, je možnosť regulácie osvetlenia interiéru. Pomocou manuálneho, prípadne automatického ovládania je možné nastaviť uhol lamiel, čím sa dá regulovať množstvo svetla, ktoré potrebujete. Exteriérové ​​žalúzie vyrobené z hliníka sa stali bežnou súčasťou moderného bývania a ladia pekne s minimalistickým štýlom. Ponuka farieb lamiel sa dokáže prispôsobiť aktuálnym módnych trendom, takže aj tí najnáročnejší zákazníci si prídu na svoje.

Dizajnová fasádna markíza

Ak hľadáte dizajnovú a zároveň vysokokvalitnú fasádnu markízu, markíza Ghibli je pre vás tým správnym riešením. Je vyrobená z celohliníkového uzavretého boxu a textilnej výplne, ktorá je ideálna na zateplenie okien či fasád. Táto novinka vo svete tienenia vás zaujme svojim jedinečným vzhľadom ideálnym do minimalistických interiérov. Dokonca je možné použiť tento typ markízy ako ochranu proti hmyzu, čo oceníte najmä počas letných dní.

Ovládanie tieniacej techniky

Tieniacu techniku je možné ovládať inteligentným pohonom od Somfy, vďaka ktorému môžete jediným otočním kolieska na diaľkovom ovládači  zabrániť nechceným pohľadom. Rolety s pohonom Somfy vás ochránia nielen pred hlukom, ale aj neželanou návštevou, čo vám určite pridá na pocite bezpečia. Vďaka automatickému pohonu sa zbavíte fyzickej námahy spojenej s obsluhou tieniacej techniky. Medzi ďalšie prednosti elektrického pohonu patrí aj pohotová regulácia prirodzeného osvetlenia a automatická ochrana pred slnečnými lúčmi.

Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka

V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku Vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedeného jednoduchého formuláru. Po odoslaní vyplnených údajov sa Vášmu dopytu bude venovať jeden z členov nášho tímu.

zobraziť cenovú ponuku

Naše referenčné práce a služby v uvedených regiónoch:

WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75

WICSTYLE 75

WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75

WICSTYLE 75

Pomôžeme Vám?
Loading...
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu
Loading...
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu