16
rokov
2005 - 2021

Veľké a moderné presklenia pre novostavby

Veľké a moderné presklenia pre novostavby

 

Aktuálnym trendom číslo jeden v oblasti stavebníctva a výstavby rodinných domov sú moderné veľké presklené plochy, ktoré do interiéru umožňujú prenikať dostatok prirodzeného svetla, ale aj tepla. Ide o výhodné riešenie, vďaka ktorému môžete ročne ušetriť náklady vynaložené za energie.

 

Nechajte prúdiť dostatok prirodzeného svetla a tepla do interiéru

 

Ako je zrejmé každému z nás, prirodzené svetlo vo veľkej miere ovplyvňuje našu náladu, zdravotný stav i výkonnosť. V zime, ak nemôžeme na terase pobudnúť dlhší čas či vychutnať si rannú kávu s výhľadom na okolie, nezúfajte. Vďaka moderným okenným a preskleným plochám si môžete vychutnať jedinečný výhľad, a to z pohodlia vášho gauča. Samozrejme, okná sú z hľadiska tepelnoizolačných vlastností najslabším článkom obvodu budovy, no vďaka veľkým preskleným plochám to pravda byť nemusí. Avšak treba mať na pamäti, že čím väčšia presklená plocha je, tým vyššie môžu byť aj tepelné straty alebo tepelné zisky, použitím vhodného zasklenia a osadením okien na spávnu svetovú stranu sa len môže zvýšiť energetická úspornosť.

Neštandardné veľké rozmery

Ak ste sa teda aj vy rozhodli siahnuť po oknách neštandardných rozmerov, a teda veľkého formátu, v žiadnom prípade nešetrite na kvalite, ba dokonca ani na ich samotnej montáži, ktorá musí byť uskutočnená za prítomnosti profesionálov. Zvoliť by ste mali také, ktoré čo najmenej zaostávajú za tepelnoizolačnými vlastnosťami. O tepelnoizolačných vlastnostiach vypovedá súčiniteľ prestupu tepla oknom Uw. Čím je táto hodnota nižšia, tým okno prepúšťa menej tepla, čo v praxi znamená, že lepšie izoluje a teda eliminuje riziko vzniku tepelných strát. Súčiniteľ prestupu tepla oknom by však v žiadnom prípade nemal presiahnuť hodnotu 1,2 W / m2K, pričom pri pasívnych domoch môžu byť tieto hodnoty rozdielne. Ak si však neviete dať s výberom moderného presklenia do novostavby rady, neváhajte a kontaktujte vami vybraného predajcu, ktorý vám s výberom s ohľadom na konkrétny druh stavby ochotne pomôže.

Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka

V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku Vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedeného jednoduchého formuláru. Po odoslaní vyplnených údajov sa Vášmu dopytu bude venovať jeden z členov nášho tímu.

zobraziť cenovú ponuku
WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

Pomôžeme Vám?