19
rokov
2005 - 2024
sk hu de

Veľké presklenie budeklenotom vášho domu

Veľké presklenie bude klenotom vášho domu
22/02/2019

Počas posledných rokov sú trendom veľké zasklené plochy, ktoré si ľudia zaobstarávajú stále viac. Vďaka nim je nielen prechod medzi interiérom a exteriérom elegantnejší, no prinášajú do domu svetlo a pocit vzdušnosti, aký by ste tam iným spôsobom nedostali. Tieto faktory dokážu ovplyvniť život obyvateľov domu v pozitívnom smere, nakoľko v nich cítiť viac pohody a energie, ktorú každý z nás potrebuje. Umiestnenie veľkých sklených plôch na dome je teda najprirodzenejší spôsob, ako ho dokážete ľahko prevzdušniť a osvetliť.

Veľké presklenia prirodzené svetlo

Okrem toho, že do vašej domácnosti dostanete prirodzené svetlo, veľké sklenené plochy vám poskytnú aj iné výhody. Tou najväčšou je spojenie domova s prírodou okolo vás, ktorá môže byť naozaj rôznorodá. V mnohých prípadoch ide o vlastnú upravenú záhradu, no nájdu sa aj stavby, ktoré sú umiestnené uprostred lesa, lúky, poľa, jazera alebo napríklad pláže. Vďaka veľkým sklám tak dokážete pozorovať prírodu okolo nielen v peknom letnom, ale aj zimnom počasí. Zatiaľ, kým iní sledujú dokumentárne programy v televízii, vám stačí pohovka, na ktorú sa pohodlne usadíte a o výhľad a zábavu máte postarané. V takýchto chvíľach si stačí zapáliť sviečky a romantika s partnerom sa môže začať.

Presklenia a bezpečnosť, fyzikálne vlastnosti 

Treba tiež pripomenúť, že veľké presklenie v dome je síce lákavé a stále viac obľúbené, no dôležitý je najmä výber správnych okien. Keďže ide o kúpu na dlhé roky, treba posúdiť nielen ich estetický vzhľad a cenu, ale aj kvalitu, životnosť a iné fyzikálne vlastnosti. Ak sa rozhodnete na veľkých sklách alebo oknách príliš šetriť, pri menej kvalitných výrobkoch sa skôr či neskôr objavia problémy. Treba myslieť aj na to, že s veľkosťou presklenia by ste to v žiadnom prípade nemali preháňať bez použitia VSG alebo ESG skiel. Dôvodom je napríklad údržba, ktorá je pri veľkej rozlohe mimoriadne náročná nielen časovo, ale aj finančne, tu máte možnosť voľby samočistiacich skiel. Zaskočený môžete zostať aj v prípade, že vám niektoré zo skiel praskne alebo sa inak poškodí. Oprava a výmena je zložitejšia ako pri obyčajných sklách a o finančnej stránke ani nehovoriac., práve preto doporučujeme použiť ESG alebo VSG sklá, predtým, ako sa rozhodnete, akú veľkú plochu si dáte v dome preskliť, treba zvážiť všetky jeho výhody.

Izolačná sklá a svetové strany

Ďalším faktorom, ktorý by ste nemali určite podceniť je výber svetovej strany, kde veľké hliníkové okná alebo dvere umiestnite. Ak chcete, aby ste mali domov čo najviac vyhriaty a tým ušetrili na vykurovaní v zimnom období, odporúčame nasmerovať presklenie na juh. Silné horúčavy počas leta môžete vyriešiť jednoducho vďaka tieniacej technike, ktorá je v súčasnosti na trhu k dispozícii mnohých prevedeniach. Okrem toho, pri dobrom výbere dizajnu vám dokážu domácnosť premeniť na hotový raj, po ktorom ste celý život túžili. Ak z nejakého dôvodu umiestnenie skiel na juh nie je možné, samozrejme orientovať ich môžete aj na studený sever. Počítať však musíte s tým, že stratíte ich hlavnú funkciu, ktorou je práve vyhrievanie a slnka budete mať v dome omnoho menej. Ani to však nie je príčinou, prečo by ste sa mali veľkého presklenia vzdať a neužiť si tak jednu z obrovských výhod rodinného domu.

Veľké presklenia majú najlepšie teplotechnické vlastnosti

Veľké sklenené plochy vám dokážu udržať v zime teplo tak, ako múry alebo menšie okná, ste na omyle. Tieto veľké plochy sú vyrábané zo špeciálnych skiel, ktoré počas vykurovacej sezóny teplo neprepustia a počas leta vám doma udržia chlad.

Zdielať na Facebook-u
Stretnutie v showroome

Prezentácia nášho showroomu, v ktorom si ukážeme jednotlivé typy našich okien, dverí a posuvných systémov vo forme zabudovaných funkčných vzoriek. Následná ukážka našej výroby a na záver konzultácia Vášho projektu do posledného detailu v zasadacej miestnosti pri chutnej káve.

Loading...
Prosím čakajte...