Pomôžeme Vám?
sk hu  

Výroba vašich plastových okien na mieru

Pri výrobe okien na mieru si treba uvedomiť, že nejde o záležitosť, ktorú vyriešite behom jednej hodiny či dňa. Všetko si treba vopred dôkladne premyslieť, aby ste boli vy ako zákazník s výsledným produktom spokojný, keďže ide o niečo, čo vám pri správnej starostlivosti vydrží niekoľko desiatok rokov, ba do konca života.

Okenné profily a ich výber

Základom je výber okenných profilov, a to nielen podľa farby, ale najmä technických vlastností. Dajte si poradiť profesionálnym poradcom v obore výroby okien hlavne ktoré budú mať výborne teplotechnické vlastnosti, pričom bude okno vystužené v celom profile. Samozrejme si nechajte urobiť ponuky okien s tradičnou kovovou výstuhou, v konečnom dôsledku je aj cena rozhodujúcim faktorom. Plastové okenno dverné profily rozdeľujeme na úzke, ktoré majú hrúbku 58 až 63 mm a na široké, okenno dverné systémy ktoré majú hrúbku až 70 a viac 88 mm. Systémy ďalej rozlišujeme podľa toho, či tesnia proti vlhkosti a prúdeniu vzduchu alebo ide o systémy so stredovým tesnením, ktoré poskytujú kvalitnejšiu izoláciu napríklad viackomorové okná a dvere aj keď ich výroba je náročnejšia a zdĺhavejšia, na čo netreba zabúdať. Uloženie profilov v priestrannej klimatizovanej hale zaistí minimálnu rozťažnosť plastových profilov, čo samozrejme spoľahlivý predajca zabezpečí. Nárez okenných profilov na potrebné rozmery sa robí do čistého materiálu, kde treba rátať aj s odpadom a správne recyklovať. Na špeciálnom stroji je na základe dostupných informácií vykonávaný automatický nárez profilov a následne je rezaná systémová výstuha na požadovanú veľkosť.

Frézovanie okien 

Metóda zahĺbenia drážky do okenného krídla frézovaním je nie len estetickým a prirodzeným riešením, frézovanie sa zvyčajne robí cez cnc obrábacie centrum. Frézovanie umožňuje vloženie kovania do kovacej drážky a okennej alebo dvernej klučky.

Výstuha a kovanie plastových okien

Výstuha sa ukrýva vo vnútri okenných profilov, čiže vy ju nevidíte. Základom je, aby ste siahli po vysokokvalitnej výstuhe a kovaní okien, pretože práve od tohto aspektu sa odvíja kvalita okien. Trebárs ak zvolíte trojsklo, okenné krídlo je veľmi ťažké. V tomto prípade je nutné zabezpečiť kvalitné kovanie, ktoré bude fixované do poctivej výstuhy, čím zabezpečíte dlhodobú funkčnosť i životnosť. Pri výrobe plastových okien montážnici zvárajú plastové profily, vďaka čomu sú okná pevnejšie a odolnejšie voči poškodeniu. Zváranie prebieha na štvorboových zváračkách na základe zadania rozmerov a typov, keďže je rozdiel, či ide o okno jednokrídlové alebo dvojkrídlové, pri atypových riešeniach je lepšia voľba jednobodovej zváračky.

Montáž kovania a osadenia plastových okien

Montážnici musia v prvom rade vysunúť čap, aby došlo k uvoľneniu pôvodného okenného krídla, vďaka čomu je možné krídlo vysunúť zo spodného pántu. V niektorých prípadoch je nutné do stavebného otvoru predvŕtať rám okna, a to vo zvislej polohe. Ak ste sa rozhodli preosadenie parotesných pások, ktoré sú zárukou dlhodobej funkčnosti a izolácie, montáž môže byť o niečo náročnejšia. Základom však je príprava okenného otvoru a kvalitná montáž – následne je možné okno, prípadne rám vložiť do pripraveného otvoru. Okenný rám je nutné vyvážiť a zaistiť ho pomocou klinov. Rám je možné ukotviť za pomocou dištančných a nosných podložiek, vďaka čomu bude ostenie a rám tvoriť akýsi jeden celok. Priestor medzi ostením a rámom sa vyplní izolačný materiálom, pričom montážnu penu je možné použiť počas celého roku, čo sa samozrejme odvíja od vonkajšej teploty – poznáme zimnú i letnú montážnu penu. Pri inštalovaní parapetov musí byť podklad rovný i čistý, pričom je dôležité, aby boli po obvode utesnené. Nasadenie okenných krídel sa vykonáva na spodné pánty, a to pritlačením k rámu a zasunutím horného čapu, na ktorý sa nasadí plastová krytka. Na záver sa vykoná murárske zapravenie, a to hrubou omietkou. Ideálne je následne natiahnuť sadrovú omietku, ktorá nepraská, je pružná a rýchlo schne. 

Prečítajte si aj článok aké okná by boli pre Vás najlepšie : Hliníkové okná vs. plastové okná

Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka

V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku Vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedeného jednoduchého formuláru. Po odoslaní vyplnených údajov sa Vášmu dopytu bude venovať jeden z členov nášho tímu.

zobraziť cenovú ponuku

Naše referenčné práce a služby v uvedených regiónoch:

WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75

WICSTYLE 75

WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75

WICSTYLE 75

Loading...
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu
Loading...
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu