Čo je to garážová brána a na čo slúži?

Čo je to garážová brána a na čo slúži?
Čo je to garážová brána a na čo slúži?

Garážová brána je súčasťou každej uzatvorenej garáže. Sekcionálne garážové brány patria medzi veľmi obľúbené typy najmä kvôli svojim výhodným vlastnostiam, ako je pohodlné a ekonomické uzatváranie priestoru. Okrem toho je ich výhodou aj cena, ktorá je dostupná naozaj pre každého.

Oceníte najmä dlhú životnosť, pretože tento druh brán vydrží dlhé roky bez toho, aby ste sa o ne museli priveľmi starať. Disponujú vysokou úrovňou bezpečnosti, a môžete si byť istí, že táto garážová brána vás dokonale ochráni. Súčasťou vybavenia je aj ochrana proti pricviknutiu prstov, ktorú oceníte nielen vy, ale aj mladší členovia vašej rodiny. Vďaka výborným tepelno-izolačným vlastnostiam bude váš garážový priestor v bezpečí pred vonkajšími vplyvmi a nepríjemným počasím. Na výber máte nielen manuálne, ale aj automatické otváranie brány, ktoré vám prinesie ešte väčší komfort. Keďže sú tieto brány po celom obvode opatrené gumovým tesnením, môžete si byť istí, že cez ne neprejde žiaden nepozvaný tvor. Pri otvorení brány sa uvoľní celý priestor a vy tak získate celú šírku otvoru garáže.

Kvalitné materiály

Panel brány je vyrobený z tepelno-izolovaných sekcií, ktoré dotvárajú dokonalú architektúru celého domu podľa vašich predstáv. Každý jeden panel je z oboch strán natiahnutý oceľovým plášťom, zinkovými plechmi a polyesterom. Taktiež je každý panel vyplnený bezfreónovou polyuretánovou penou, ktorá zaručuje dobrú izoláciu. To, aký dizajn a farebné prevedenie brány si vyberiete je len na vás. Všetko záleží od vašich požiadaviek a predstavivosti.

Druhy garážových brán

Spomedzi garážových brán si môžete vybrať z niekoľkých typov:

  • Kazeta je výborná pre tých, ktorí požadujú nielen charakteristický vzhľad brány, ale aj celkovú charakteristickú architektúru domu. Tento druh brány je najvhodnejší v prípade, ak chcete použiť dekoratívne presklenie.
  • Lamela je typ brány, ktorý je vhodný pre každý dom. Štandardne sú dodávané v bielej farbe, no podľa požiadaviek zákazníkov je možné farbu zmeniť napríklad na imitáciu dreva, mahagón alebo orech. Vybrať si tiež môžete z hladkej povrchovej úpravy alebo woodrain.
  • Garážové brány so stredovým prelisom v dnešnej dobe vyhľadávajú ľudia najmä kvôli modernému dizajnu. Stredová drážka v tomto prípade vytvára opticky jasné a pravidelné línie. K dispozícii je aj luxusné prevedenie bez prelisu, ktoré má stále viac priaznivcov. Vhodné sú pre moderné domy, kde ich môžete dokonale zladiť farbou a aj dizajnom.
  • Mikrolamela je novým typom panelu garážovej brány. Dokáže zaujať svojim netradičným dizajnom a elegantným vzhľadom, ktorý dokonale doplní modernú architektúru domu.
Skryté kovanie je lepšie?

Skryté kovanie je lepšie?

Hlavne keď výhody prevyšujú výdavky. Veď okná sa nemenia raz za rok a sú nevyhnutnou súčasťou našich príbytkov, tak ich ...

Zimné záhrady - inšpirácie plné svetla, kvetín a romantiky

Zimné záhrady - inšpirácie plné svetla, kvetín a romantiky

Zimná záhrada je miesto, ktoré nám poskytuje dokonalý relax a odpočinok po celom dni. Pýtate sa, ako prispieť k tomu, aby bola vaša zimná záhrada útočiskom po celom dni? Zaujímate sa o to, ako ju zútulniť?

Vlepované sklo v oknách znamená lepšiu úsporu na energiách

Vlepované sklo v oknách znamená lepšiu úsporu na energiách

Vývoj stále napreduje a s ňou aj nové technológie. Každú chvíľu máme k dispozícii nové možnosti a riešenia nielen v oblasti stavebníctva, ale aj v iných odvetviach. V súčasnosti sa pri architektúre a dizajne kladie dôraz skôr na veľké otvorené a presvetlené priestory.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu