16
rokov
2005 - 2021
sk hu de

Predsadená montáž okien a dverí

Výber materiálu i spôsobu montáže okien a dverí by ste mali poriadne zvážiť. Okná a dvere vedia pomôcť k energetickej úspore, ale aj poriadne zatriasť s rodinnými výdavkami na energie. Ak chcete, aby váš dom dosahoval minimálne teplotné straty a bol nízkoenergetický, vsaďte na predsadenú montáž okien a dverí. Tento spôsob montáže je vhodný do novostavieb a domov po rekonštrukcii, ktoré prešli zateplením.

Čo znamená predsadená montáž

Predsadená montáž všetkých otvorov v dome je jedným zo spôsobov osadenia okien a dverí na dvojvrstvové murivo. Predsadená montáž je vhodná pre všetky druhy okenných profilov a rámov dverí – drevené, plastové i hliníkové. Tento špecifický spôsob montáže sa dá, pri splnení určitých technických parametrov, aplikovať aj pri veľkorozmerných oknách alebo posuvných dverách. Ide vlastne o montáž na stenu, ktorá sa skladá z nosnej steny a masívnej zateplenej časti. Práve zateplená časť domu znamená problematické napojenie izolácie okien a dverí na nosnú konštrukciu, čím vznikajú energetické úniky. Okná a dvere zasadené do hĺbky muriva znamenajú taktiež teplotné straty, ktoré by ste mohli získať zo slnečnej energie. Predsadená montáž tieto problémy vyriešila a prináša okrem toho ďalšie výhody. Okná a dvere nezasadené hlboko do muriva sa podieľajú na celistvosti vizuálnej podoby domu.

Aké výhody má predsadená montáž


Odolnosť a tepelná izolácia

Predsadenou montážou otvorov v dome zaistíte oknám i dverám potrebnú odolnosť voči poveternostným podmienkam. Zároveň získajú stabilitu aj v prípade veľkorozmerných plôch. Predsadená montáž zabezpečí dostatočnú izoláciu bez tepelných mostov v miestach ukotvenia okien či dverí. Tento benefit predsadenej montáže je dôvodom prečo sa využíva pri výstavbe pasívnych a nízkonergetických domov. Okná a dvere montované inovatívnym predsadeným spôsobom enormne znížia spotrebu energií v dome a spĺňajú najvyššie tepelné požiadavky.

Stabilita a znižovanie vlhkosti

Predsadené okná neohrozí vplyv počasia, teplotné výkyvy a klimatické javy. Veľa domácností má problémy s vlhkosťou v miestnostiach a tvorbou plesní. S predsadenou montážou sa eliminujú riziká pôsobenia vlhkosti na minimum. Vlhkosť neprenikne cez pripojovacie škáry a ani sa v nej nenahromadí. Nedochádza ku kondenzácii vodnej pary v miestach spojov, ktoré sa často pohybujú na hranici rosného bodu. Pri predsadenej montáži sa využíva na spojenie tepelnoizolačný materiál, ktorý roseniu zabráni.

Moderný dizajn a svetelný faktor

Predsadené okná a dvere vyzerajú veľmi trendovo a moderne. Nenarúšajú vonkajší dizajn stavby a hlavne nepotrebujú pri montáži zásah do interiérovej časti. Cez okná namontované predsádzaním sa do vnútorných priestorov dostáva viacej svetla. Okná sú zasadené priamo do fasády a vďaka tomu nestrácajú svetelné výhody. Viac svetla v dome znamená menej svietenia vo večerných hodinách. Zároveň solárna energia znižuje nutnosť vyhrievania domu.

Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka
Cenová ponuka

V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku Vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedeného jednoduchého formuláru. Po odoslaní vyplnených údajov sa Vášmu dopytu bude venovať jeden z členov nášho tímu.

zobraziť cenovú ponuku
WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

WICLINE 75

WICLINE 75

Veka 82

Veka 82

WICSLIDE 75FD

WICSLIDE 75FD

WICSTYLE 75 PANEL

WICSTYLE 75 PANEL

Pomôžeme Vám?
Loading...
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu
Loading...
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu