Okná vytvárajú domy

Okná vytvárajú domy
Okná vytvárajú domy

Určite mi dáte za pravdu, že okná sú „vizitkou“ každého domu, resp. domácnosti. Sú určené k tomu, aby pustili do interiéru dostatok svetla, no okrem toho by mali spĺňať tepelno-izolačné vlastnosti a tiež by mali pekne ladiť s exteriérom. Dôležité je preto zladiť všetky prvky okna, teda rám, krídlo, zasklenie, podkladový profil a parapety do jedného celku, ktorého výsledkom budú nádherné a nadčasové okná, ktoré upútajú pozornosť nejedného okoloidúceho.

Nádherné okná prvotriednej kvality

Na začiatok treba pripomenúť, že základom je kvalitná a overená firma, ktorá pôsobí na trhu už niekoľko rokov, má pozitívne referencie a široký sortiment produktov. Potom už nezáleží, či si vyberiete okná z plastu alebo hlinku, keďže každý materiál bude maximálne kvalitný a taktiež bude spĺňať všetky bezpečnostné a technické požiadavky.

Viac presklenia sa rovná modernejší.

Zasklenie

Pri výbere zasklenia si všímajte parameter tepelnej priepustnosti, ktorý udáva, ako dobre okno izoluje. Tento parameter by mala povinne poskytnúť svojmu zákazníkovi každá firma, no nie všetky firmy sú dôveryhodné a poskytnú správne údaje. To je teda tiež jedným z dôvodov, prečo si nevyberať neoverenú firmu bez pozitívnych referencií!

Materiál

Výber materiálu je tiež jedným z dôležitých kritérií, no nič nepokazíte plastom ani hliníkom. Ako už isto viete, treba sa informovať v prvom rade o tom, ako okno izoluje, teda aký je súčiniteľ tepelnej priepustnosti okna. Pri každom plastovom okne je táto hodnota rôzna, takže na túto informáciu sa nezabudnite spýtať. Obľúbenosť hliníkových okien v poslednej dobe stúpa, čo je dané predovšetkým ich vysokou kvalitou a stabilnou konštrukciou. Drevo je tiež jedným z tých materiálov, ktorý vás upúta svojim vzhľadom, dlhou životnosťou a konštrukciou. Ak však siahnete po plaste, môžete i ušetriť, keďže ide o najlacnejší typ materiálu, no svojimi vlastnosťami vás určite nesklame.

Samozrejme, že ostatným prvkom okna by ste mali taktiež venovať dostatok pozornosti, keďže aj také okenné profily majú vysoký podiel na tom, ako budú vaše okná fungovať.

Vypočujte si tento článok.

Plastové alebo hliníkové vchodové dvere?

Plastové alebo hliníkové vchodové dvere?

Dvere a okná zohrávajú v estetickom pôsobení nehnuteľnosti veľmi dôležitú úlohu.

Máte malé dieťa a pri okne sedačku?

Máte malé dieťa a pri okne sedačku?

Deti sú jednoducho deti a aj keď im desaťkrát denne vysvetlíte, že k oknu ísť nemôžu, verte tomu, že k nemu skôr či neskôr predsa len ...

Ako objednať okná?

Ako objednať okná a dvere?

Stručný návod ako objednať okná, dvere a príslušenstvo cez náš e-shop. Vašu objednávku doručíme až domov naším INTER-OKNO rozvozom.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu