Okná vytvárajú domy

Okná vytvárajú domy
Okná vytvárajú domy

Určite mi dáte za pravdu, že okná sú „vizitkou“ každého domu, resp. domácnosti. Sú určené k tomu, aby pustili do interiéru dostatok svetla, no okrem toho by mali spĺňať tepelno-izolačné vlastnosti a tiež by mali pekne ladiť s exteriérom. Dôležité je preto zladiť všetky prvky okna, teda rám, krídlo, zasklenie, podkladový profil a parapety do jedného celku, ktorého výsledkom budú nádherné a nadčasové okná, ktoré upútajú pozornosť nejedného okoloidúceho.

Nádherné okná prvotriednej kvality

Na začiatok treba pripomenúť, že základom je kvalitná a overená firma, ktorá pôsobí na trhu už niekoľko rokov, má pozitívne referencie a široký sortiment produktov. Potom už nezáleží, či si vyberiete okná z plastu alebo hlinku, keďže každý materiál bude maximálne kvalitný a taktiež bude spĺňať všetky bezpečnostné a technické požiadavky.

Viac presklenia sa rovná modernejší.

Zasklenie

Pri výbere zasklenia si všímajte parameter tepelnej priepustnosti, ktorý udáva, ako dobre okno izoluje. Tento parameter by mala povinne poskytnúť svojmu zákazníkovi každá firma, no nie všetky firmy sú dôveryhodné a poskytnú správne údaje. To je teda tiež jedným z dôvodov, prečo si nevyberať neoverenú firmu bez pozitívnych referencií!

Materiál

Výber materiálu je tiež jedným z dôležitých kritérií, no nič nepokazíte plastom ani hliníkom. Ako už isto viete, treba sa informovať v prvom rade o tom, ako okno izoluje, teda aký je súčiniteľ tepelnej priepustnosti okna. Pri každom plastovom okne je táto hodnota rôzna, takže na túto informáciu sa nezabudnite spýtať. Obľúbenosť hliníkových okien v poslednej dobe stúpa, čo je dané predovšetkým ich vysokou kvalitou a stabilnou konštrukciou. Drevo je tiež jedným z tých materiálov, ktorý vás upúta svojim vzhľadom, dlhou životnosťou a konštrukciou. Ak však siahnete po plaste, môžete i ušetriť, keďže ide o najlacnejší typ materiálu, no svojimi vlastnosťami vás určite nesklame.

Samozrejme, že ostatným prvkom okna by ste mali taktiež venovať dostatok pozornosti, keďže aj také okenné profily majú vysoký podiel na tom, ako budú vaše okná fungovať.

Vypočujte si tento článok.

Ako vyzdobiť okno na Vianoce?

Ako vyzdobiť okno na Vianoce?

Zdobenie interiéru by ste nemali brať na ľahkú váhu, pretože práve na Štedrý deň je vesmír veľmi citlivý a vy tak môžete dopomôcť vašej ...

Vaše dvere o level vyššie!

Vaše dvere o level vyššie!

Madlá rozdeľujeme na kolmé, ktoré sa montujú na plochu dvernej výplne a madlá, ktoré sú dostupné vo vyosenej variante, čiže sa dajú ...

Aký je rozdiel medzi dvojsklom a trojsklom?

Dvojsklo vs. trojsklo

Častou otázkou pri rozhodovaní, alebo výbere plastových okien je zvolenie správnej konfigurácie skiel. Nižšie si vyjasníme rozdiely medzi jednotlivými variantami najpoužívanejších zasklení.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu