Rozmýšľate, že si dáte vyrobiť plastové okná? Na toto si dajte pozor

Rozmýšľate, že si dáte vyrobiť plastové okná? Na toto si dajte pozor
Rozmýšľate, že si dáte vyrobiť plastové okná? Na toto si dajte pozor

Zaujíma vás, ako prebieha výrobný proces plastových okien, ktorý vás možno čaká v budúcnosti? Dozvedieť sa môžete nielen to, na čo si treba dať pozor, ale aj aké nástrahy či prekvapenia vás u danej firmy čakajú.

Prvý krok

Ešte predtým, ako sa začne celý výrobný proces plastových okien, musíte absolvovať niekoľko dôležitých krokov, bez ktorých sa k nim nedostanete. V prvom rade si treba ujasniť, pre ktorú firmu sa rozhodnete a čo vlastne od nej potrebujete. Na mysli máme konkrétne počet a druh okien, ktoré budú pre vás tie pravé.

Objednávka

V prípade, že máte vybranú firmu a aj množstvo kusov, pokračovať treba objednávkou, podľa ktorej začne výrobca pracovať. Prvou vecou, ktorú si zvyknú ľudia vyberať, je farba plastového okna. Vo všeobecnosti platí, že najlacnejšie vás vyjde biela farba.

Netreba však zabúdať na to, že výber farby je len estetická záležitosť. Opatrní buďte aj pri výbere plastových profilov, kovania výstuh a izolačného skla. Pri tomto kroku sa treba pozastaviť, nakoľko izolácia skla je jedným z najdôležitejších parametrov okien.

Nejde pritom len o tepelnú izoláciu, ale aj o tú zvukovú. Celý výber treba prispôsobiť tomu, v akej lokalite bývate a čo vlastne od okien očakávate. Je dôležité, aby bola vaša domácnosť uchránená pred nadmerným hlukom z ciest alebo od susedov.

Ak by sa vám počas zimy zdalo, že je u vás doma príliš chladno, môže byť za tým aj zlý výber okien s malou tepelnou izoláciou.

Výroba

Ak už máte jasno v tom, aké okná chcete, stačí firme zadať údaje, na základe ktorých vytvorí ponuku. Až v tomto momente začína skutočný výrobný proces plastových okien, do ktorého sa zapájajú stroje a zariadenia.  Výrobca sa riadi podľa zadania, na základe neho vyrobí potrebný počet kusov v požadovanej kvalite, výbave a výmere.

Celý čas prebiehajú konzultácie nielen medzi zákazníkom a objednávateľom, ale aj výrobcom, ktorého úlohou je dodať všetko potrebné – pokiaľ si to objednávateľ nevyrába sám. V prípade, že sa rozhodnete pre nejakú zmenu v objednávke,  výrobcu je potrebné kontaktovať čo najskôr, aby vedel zmeny vykonať.

Montáž

Ak sú okná vyrobené a pripravené na montáž, dochádza k poslednému kroku celého procesu. Dovezené okná je potrebné osadiť na svoje miesto, pričom tento krok tiež netreba v žiadnom prípade podceňovať. Prenechať by ste to mali na odborníkov a najlepšie firmu, ktorá vám okná zabezpečila.


Ak by totiž došlo k zlému namontovaniu, s oknami by ste nemuseli byť spokojní a nemuseli by splniť svoj účel. Záležať si preto dajte na celom procese od výberu až po montáž, pretože okná nie sú krátkodobou záležitosťou a môžu vám spôsobiť mnoho vrások.

Tepelné zisky?

Tepelné zisky?

V prípade kvalitného projektu, resp. zákazky, môžu dokonca v pasívnom dome tepelné zisky okien podľa typu zasklenia a orientácie prevýšiť ...

Dajú sa hliníkové okná premaľovať?

Dajú sa hliníkové okná premaľovať?

Chystáte sa spraviť vo vašom byte alebo dome radikálnu zmenu, ktorej súčasťou bude aj premaľovanie všetkých stien? Skvelé! Ako je ...

Antracitové plastové okná, sú moderné

Antracitové plastové okná, sú moderné

Antracitová farba je zas dobrou voľbou pre ľudí, ktorí majú radi moderné a minimalistické priestory, ktoré nie sú preplnené doplnkami, ale len užitočnými vecami. Ak inklinujete skôr k tomuto štýlu, zvoliť pokojne môžete aj spomínaný antracit.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu